Jak przebiega montaż rozdzielnic przemysłowych?
Chcesz uniknąć awarii prądu w hali produkcyjnej lub magazynie? Opracuj dobry projekt sieci elektrycznej i zamontuj wysokiej jakości rozdzielnice przemysłowe. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo energetyczne zarządzanych przez Ciebie obiektów.
Rozdzielnice przemysłowe
Czym właściwie są rozdzielnice? To urządzenia, których zadaniem jest łączenie i chronienie obwodów sterowniczych oraz zapewnienie ciągłości w dostawie zasilania. Ich rodzaj uzależniony jest od miejsc, w których zostają zamontowane. W halach produkcyjnych, magazynach i innych obiektach zamkniętych najczęściej stosowane są rozdzielnice przemysłowe. Przybierają formę skrzynek na ścianie. Wykonuje się je z solidnej blachy stalowej. Dzięki nim obwody są skutecznie zabezpieczone przed wilgocią, pyłem oraz różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.
Bezpieczna instalacja elektryczna
Każdy przedsiębiorca musi przestrzegać przepisów związanych z bezpieczeństwem instalacji elektrycznej i profilaktyką przeciwpożarową. Montaż rozdzielnic przemysłowych powinien odbywać się we współpracy z firmą, która specjalizuje się w tego typu usługach oraz posiada odpowiednie uprawnienia. Do zadań fachowców należą:
- przeprowadzenie technicznej analizy obiektu oraz opracowanie projektu instalacji elektrycznej,
- dobór odpowiedniego rodzaju urządzeń chroniących obwody,
- przedstawienie inwestorowi wyceny i terminu realizacji zlecenia,
- przeprowadzenie prac montażowych i realizacja projektu.
Właściciele obiektów zobowiązani są do modernizowania sieci elektrycznej jeśli z upływem lat przestała spełniać normy bezpieczeństwa. Wszystko po to, by zapewnić stałe dostawy prądu, chronić się przed awariami oraz zagrożeniami zdrowia i życia dla pracowników hal i magazynów.
Sprawny montaż rozdzielnic
Obiekty przemysłowe muszą być wyposażone w dobrej jakości rozdzielnice. Wybierz urządzenia, które są w pełni dopasowane do określonej instalacji. Skorzystaj z pomocy fachowców i upewnij się, że Twoja sieć elektryczna jest bezpieczna i pozwoli na bezawaryjne dostawy prądu. Szczególną uwagę zwróć na obowiązujące w Polsce przepisy.