Jakie mają zastosowanie pompy szlamowe?
Zalanie budynków, kopalni lub miejsc budowy może być spowodowane nadmiernymi opadami deszczu, a także wiosennymi roztopami. Zbierająca się woda i szlam uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków oraz mogą doprowadzić do wielu zniszczeń. Najważniejsze, aby zacząć działać w krótkim czasie, podejmując odpowiednie czynności w celu osuszenia zalanych obiektów. Sprawdź, jak działają pompy do odwodnień.
Z jakich elementów składa się pompa szlamowa?
Urządzenia do odwodnień można podzielić ze względu na miejsce zastosowania na pompy zanurzeniowe i niezatapialne. Z kolei biorąc pod uwagę moc pracy, wyróżnia się model elektryczny oraz spalinowy (tzw. motopompa). Wśród podstawowych elementów, z których składają się pompy szlamowe, można wymienić takie jak:
- silnik,
- wirniki,
- pojemnik na paliwo (od jego pojemności zależy czas pracy),
- króćce przyłączeniowe (ssawne i tłoczne),
- kosz ssawny.
Kiedy wykorzystywana jest pompa szlamowa?
Sprzęt jest stosowany głównie do oczyszczania miejsc zalanych brudną wodą, a także może okazać się pomocny podczas realizacji wielu usług budowalnych, gdy warunki nie są zbyt sprzyjające do wykonywania prac ziemnych. Pompy do odwodnień znajdują również zastosowanie do osuszania kopalni oraz podczas powodzi (są wykorzystywane przez strażaków w akcjach ratowniczych). Poza kupnem własnego urządzenia istnieje także opcja skorzystania z oferty wypożyczalni.
Gdzie kupić pompę do odwodnień?
Podczas wyboru odpowiedniego modelu pompy szlamowej należy wziąć pod uwagę m.in. konstrukcję wirnika, warunki pracy wraz z wielkością zanieczyszczeń do usunięcia, wydajność, a także moc i jakość silnika. Najlepiej zaufać znanym producentom, którzy od lat działają w branży i poza sprzedażą pompy świadczą także dodatkowe usługi związane z dystrybucją części zamiennych oraz wykonywaniem prac serwisowych.