Odpływy liniowe — czy zawsze można je zamontować?
Projektanci podczas aranżacji łazienki wybierają często nowoczesne rozwiązanie, jakim jest montaż kabiny bez brodzika. Tego typu projekt pozwala uzyskać jednolitą powierzchnię, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo brania prysznica. Czy jednak kabina walk-in może zostać zainstalowana w każdym budynku? Sprawdź.
Z jakich elementów składa się odpływ do kabiny walk-in?
Wybrany system jest zbudowany z kilku części, w tym widocznego rusztu, który powinien zostać dopasowany do stylu aranżowanej przestrzeni. Wśród pozostałych elementów schowanych w posadzce można wymienić m.in.:
- wyjmowane sitko,
- syfon hamujący dostanie się do wnętrza nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji,
- wkładki uszczelniające,
- rynienki,
- komorę zapobiegającą zapychaniu odpływu.
W sklepach internetowych dostępne są klasyczne oraz nowoczesne odpływy liniowe, różniące się m.in. długością i szerokością, kolorem, materiałem wykonania (stal nierdzewna, tworzywa sztuczne) i stylem. Ogromną zaletą tego typu rozwiązania jest łatwość demontażu rusztu w celu wyczyszczenia poszczególnych elementów.
Ogrzewanie podłogowe a rodzaj odwodnienia
Okazuje się, że w pomieszczeniach z folią grzewczą położoną pod posadzką niestety nie jest możliwe zainstalowanie odpływu liniowego. Wtedy najlepiej postawić na model ścienny, który, jak sama nazwa wskazuje, jest montowany w ścianie na odpowiedniej wysokości. Wynajmując firmę remontową, dobrze od razu poinformować pracowników o planach związanych z kabiną bez brodzika.
Montaż kabiny bez brodzika w bloku — czy jest możliwy?
Projekt dotyczący montażu prysznica typu walk-in powinien powstać już na etapie budowy. W przypadku istniejących budynków jego realizacja może okazać się dosyć problematyczna. Wynika to głównie ze zbyt cienkiej posadzki i niemożności jej skucia w celu ukrycia wszystkich elementów odpływu.