Jak wybrać idealny garaż? Zwróć uwagę na jego wymiary! Zaprojektuj praktyczną przestrzeń, która pozwoli Ci na wygodne parkowanie auta i przechowywanie narzędzi. Sprawdź, jakie metraże blaszaków są najpopularniejsze.

Wymiary garażu

Tak naprawdę garaż może pełnić wiele funkcji. Sprawdzi się nie tylko jako miejsce parkingowe dla samochodu, ale także przestrzeń warsztatowa i przydomowy schowek. Warto zastanowić się, do czego będzie służyć budowany blaszak. Producenci oferują konstrukcje o różnych metrażach. Największe z nich mierzą 9 x 5 metrów i można zaparkować w nich nawet trzy auta. To doskonała opcja dla rodzin, które posiadają więcej środków transportu. W takim garażu zmieszczą się także sprzęty sportowe, rowery i akcesoria hobbystyczne.

Dużą popularnością wśród kierowców cieszą się także blaszaki dwustanowiskowe o wymiarach 6 x 5 metrów. Można ustawić je na działce o średniej wielkości. Najmniejsze projekty konstrukcji garażowych mają 3 x 5 metrów. Zajmują niewiele miejsca i koszt ich budowy jest najniższy. Blacha wyróżnia się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem i mrozem.

Spersonalizowanie blaszaka

Jeśli zależy Ci na idealnym garażu, musisz dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem są blaszaki na wymiar, które projektuje się zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Klient może zdecydować nie tylko o metrażu, ale także:

  • rodzaju wykorzystanego materiału,
  • kolorze i sposobie wykończenia blachy,
  • typie bramy i metody jej otwierania,
  • konstrukcji dachu,
  • wprawieniu okien i drzwi.

Polecane są dachy dwuspadowe, z których padający zimą śnieg osuwa się pod wpływem grawitacji. Otwory okienne natomiast najlepiej sprawdzają się u majsterkowiczów. Światło dzienne ułatwia naprawy samochodu.

Praktyczne garaże z blachy

Chcesz zainwestować w garaż z blachy? Zamów go na wymiar. Spersonalizuj projekt według własnych potrzeb i ciesz się idealnym miejscem postojowym. Blaszaki dostępne są w zdecydowanie korzystnych cenach i można wykorzystać je do zaparkowania nawet trzech samochodów.

Kto zleca projektowanie stron internetowych w Gdyni? Previous post Kto zleca projektowanie stron internetowych w Gdyni?
Torby shopper - jak wybrać odpowiednią? Next post Torby shopper – jak wybrać odpowiednią?