Przygotowujesz się do narodzin dziecka? Skompletuj wszystkie akcesoria niezbędne do opieki nad nowym członkiem rodziny! Warto wiedzieć, jakie produkty dla noworodków sprawdzają się najlepiej i gdzie zrobić zakupy w korzystnej cenie.

Kompletna wyprawka dla maluszka

W dziecięcej wyprawce znajdują się między innymi akcesoria kąpielowe, pielęgnacyjne, produkty do otulania oraz karmienia. Można zdecydować się także na praktyczne gadżety, które ułatwiają opiekę nad noworodkiem. Na liście zakupów warto uwzględnić między innymi:

  • termometr do wody i plastikową wanienkę,
  • okrycie kąpielowe i ręcznik,
  • bezpieczne nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami,
  • aspirator do noska,
  • pościel do łóżeczka,
  • laktator i pojemniki do przechowywania odciągniętego pokarmu,
  • wózek, łóżeczko i fotelik samochodowy.

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane określone produkty. Tkaniny powinny być bezpieczne dla wrażliwej skóry maluszka. Ponadto należy zadbać o odpowiednią temperaturę, by dziecka nie przegrzać i nie zaziębić.

Kosmetyki i ubranka

Bez wątpienia dobra wyprawka dla noworodka uwzględnia również kosmetyki i ubranka. Warto przygotować oliwkę i krem nawilżający. Dodatkowo można zdecydować się na płyn do kąpieli urozmaicający codzienne mycie. Przydatne będą sól fizjologiczna, jałowe waciki i pieluszki wielorazowe, które są bardziej ekologiczne od modeli jednorazowych. Często wybierane przez rodziców są tkaniny bambusowe o właściwościach antybakteryjnych i termoregulacyjnych.

W zestawie ubranek powinny znajdować się body z krótkim i długim rękawem, kombinezony, czapeczki i skarpetki. Wiele zależy od pory roku, w której urodzi się maluszek. Do wyprawki należy również dodać smoczki i sterylizator, który niszczy drobnoustroje. Produkty dla dzieci często można kupić taniej w sklepach online.

Tania wyprawka dla niemowlaka

Jest wiele rzeczy, które trzeba uwzględnić w wyprawce dla nowo narodzonego dziecka. Pamiętaj o kosmetykach do pielęgnacji i kąpieli, wygodnych ubrankach, akcesoriach do karmienia oraz otulaczach ułatwiających układanie do snu.

Previous post Najpopularniejsze mechanizmy zegarków
Next post Jakie karuzele do łóżeczka są najlepsze?