Każdy większy biznes pragnący przyciągnąć klientów i zachęcić ich do korzystania z jego usług decyduje się na wprowadzenie trwałych nośników danych, np. do programów lojalnościowych. Karty z zakodowanymi danymi są obecnie wykorzystywane w wielu celach. Chcesz dowiedzieć się, czy mogą być przyjazne środowisku? Przeczytaj poniższy artykuł.

Jakie rodzaje kart można znaleźć na rynku?

Obecnie już nawet małe dzieci użytkują nośniki, na których zapisano ich dane. Są to identyfikatory służące jako legitymacje szkolne. Takie same produkty i wiele innych można znaleźć u każdej osoby dorosłej. Jedne służą do obsługi bankowej, kolejne otwierają drzwi do określonych miejsc, a jeszcze inne wykorzystuje się jako karty stałego klienta w sklepach, stacjach obsługi, restauracjach itd. Producenci tych artykułów starają się, aby miały elegancką, atrakcyjną formę i były trwałe. W ich ofertach są między innymi karty:

  • miejskie i rodzinne,
  • podarunkowe,
  • lojalnościowe,
  • dostępowe,

a także identyfikatory i wizytówki.

Mogą one być wykonane w bardzo wielu wersjach, jeśli chodzi o kolor, kształt, zabezpieczenia, a nawet zapach.

Czy karty plastikowe mogą być przyjazne środowisku?

Klienci pragnący zadbać o naturę znajdą na rynku firmy produkujące ekologiczne karty plastikowe . Nie różnią się one od tych z PVC pod względem trwałości i wyglądają tak samo. Produkowane są z ekologicznego materiału, pochodzącego z recyklingu lub z biodegradowalnego surowca, zawierającego środek ułatwiający rozkład. Takie wyroby można kompostować. Wspomniany dodatek do materiału przyciąga biologicznie aktywne bakterie, wydzielające kwasy rozkładające łańcuch polimeru użytego do produkcji tworzywa, z którego nośnik danych został wyprodukowany.

Gdzie szukać producentów kart ekologicznych?

Każdy, komu na sercu leży dobro planety znajdzie producenta biodegradowalnych kart plastikowych, odwiedzając strony internetowe. To przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem, świadczące usługi nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku.

Chcesz podnieść prestiż własnej firmy? Zdecyduj się zatem na biodegradowalne wizytówki czy identyfikatory. Znajdź odpowiedniego producenta, który Ci to zapewni.

Previous post Okna dachowe – fakty i mity na ich temat
Next post Jak wykorzystać dachy wielkopowierzchniowe? Jak o nie dbać?