Osoby chcące mieć w swoim domu czy w innej przestrzeni, np. w biurze, drewnianą podłogę muszą zdecydować się na konkretne rozwiązania. Podstawowy wybór to podłoga lub parkiet, ale trzeba też podjąć decyzję co do rodzaju drewna. Ma to znaczenie przede wszystkim w kontekście stylu i wyglądu, ale trwałość także nie jest bez znaczenia. Sprawdź, co wybrać, deski dębowe czy egzotyczne.

Deski podłogowe dębowe —  dla kogo?

Podłogi z drewna wykonywane są od niepamiętnych czasów —  w przeszłości głównie ten surowiec był dostępny, w dodatku łatwo. Obecnie do wyboru jest oczywiście bardzo wiele rozwiązań, często tańszych, jak popularne panele drewnopodobne, jednak uroku i walorów drewna nie da się zastąpić. Klasycznym rozwiązaniem są deski podłogowe dębowe , nie bez powodu. Drewno to jest znane ze swej twardości i odporności, doskonale zatem nadaje się do wykonywania z niego tak mocno narażonych na uszkodzenia powierzchni jak podłoga. To świetna opcja dla osób ceniących sobie tradycję, a także chcących, by ich podłoże posłużyło im wiele lat.

Kiedy postawić na egzotyczne gatunki drewna?

Choć dąb także może mieć jaśniejsze i ciemniejsze wybarwienie (które w dodatku ciemnieje wraz z upływem czasu), nie da się ukryć, że gatunki egzotyczne oferują znacznie szerszą gamę odcieni. To główny powód, dla którego są wybierane. Stanowią idealną opcję dla każdego, kto chce mieć podłogę w ciepłym odcieniu złota czy z nietypowym różowym zabarwieniem. Postawić można też na bardzo ciemne kolory, świetnie sprawdzające się w aranżacjach utrzymanych w różnych stylistykach.

Nie trzeba przy tym obawiać się, że drewno egzotyczne będzie mniej trwałe i odporne niż rodzime gatunki. Przeciwnie, drzewa, z jakich pozyskuje się ten surowiec, wzrastały w szczególnie wymagających warunkach.

Piękna podłoga dla każdego

Deski podłogowe wykonuje się z różnych gatunków drewna, a wszystkie są odporne na uszkodzenia oraz starannie dobierane. Mają też swoje unikalne zalety, więc dobrze zastanów się, czego oczekujesz.

Etykiety samoprzylepne z drukarni – sposób na promocję własnych produktów! Previous post Etykiety samoprzylepne z drukarni – sposób na promocję własnych produktów!
Komora gospodarcza czy zwykła umywalka? Sprawdź, co wybrać! Next post Komora gospodarcza czy zwykła umywalka? Sprawdź, co wybrać!