Podłogi obecnie wykonuje się i wykańcza z użyciem najróżniejszych materiałów. Wiele osób uważa jednak, że drewno nie ma sobie równych, marzą zatem o drewnianej podłodze bez względu na to, że jest to rozwiązanie dość kosztowne. Dowiedz się, dlaczego warto stawiać na deski dębowe do tego celu.

Dlaczego dąb?

Wiele rodzimych gatunków drzew nadaje się do tego, by pozyskiwać z nich drewno, wykorzystywane do różnych celów. Te najtwardsze są stosowane do tworzenia przedmiotów, od jakich wymaga się najwyższej trwałości. Rzecz jasna, szczególnie dotyczy to podłóg czy schodów, czyli powierzchni narażonych na bardzo intensywne użytkowanie, a zatem ścieranie, nacisk, zarysowania i inne uszkodzenia. Dąb sprawdza się w tym zakresie bardzo dobrze. Choć podłogi wykonywane są też na przykład z sosny, deski dębowe podłogowe spotyka się i wybiera najczęściej. Taka powierzchnia zwykle pozostaje w nienagannym stanie wiele lat. Poza tym drewniane podłogi mają to do siebie, że można je odnawiać, nieraz nawet wielokrotnie. Dzięki temu inwestycja ta staje się znacznie bardziej opłacalna niż np. zakup i położenie drewnopodobnych paneli, które zwykle wymienia się co kilka lat.

Deski podłogowe dębowe —  jakie mają zalety?

Grube i twarde deski dają podłodze wielką odporność na wszelkie uszkodzenia, także jeśli chodzi np. o kontakt z wilgocią czy ciągły nacisk i duże obciążenie. Dlatego powierzchnie takie mogą znajdować się w praktycznie wszystkich pomieszczeniach, także użyteczności publicznej czy biurach, gdzie są intensywnie użytkowane. Jest to też dobre rozwiązanie w przypadku chęci położenia ogrzewania podłogowego.

Elegancki dąb

Dębowe podłogi mają też tę ważną zaletę, że mogą przybierać różny wygląd, co związane jest przede wszystkim z różnymi odcieniami tego drewna. Może być ono jasne, średnie i ciemne, co pozwala też na dobranie podłogi do wielu aranżacji i stylów.

Etykiety samoprzylepne z drukarni – sposób na promocję własnych produktów! Previous post Etykiety samoprzylepne z drukarni – sposób na promocję własnych produktów!
Komora gospodarcza czy zwykła umywalka? Sprawdź, co wybrać! Next post Komora gospodarcza czy zwykła umywalka? Sprawdź, co wybrać!