Chociaż wydawać by się mogło, że najwięcej kawy piją mieszkańcy Europy Południowej, niekwestionowanymi mistrzami w tej dziedzinie są Finowie. Jednak to na południu kontynentu powstało wiele urządzeń, niekoniecznie skomplikowanych, wydobywających z ziaren kawowca wszystko, co najlepsze. Chcesz wiedzieć, jaki sprzęt jest popularny? Zapoznaj się z poniższym tekstem!

Jakie urządzenie może być alternatywą dla ekspresu ciśnieniowego?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele artykułów pozwalających na przyrządzenie smakowitej kawy. Przygotowanie w nich napoju jest nieco bardziej pracochłonne niż w ekspresie, jednak pozwala na uzyskanie takiego naparu, który zadowoli podniebienia każdego kawosza. Od ponad 80 lat w wielu domach na całym świecie wykorzystuje się urządzenie skonstruowane przez prezesa włoskiej firmy zajmującej się obróbką metali. Zależało mu, aby w każdym domu znalazł się sprzęt pozwalający delektować się aromatyczną kawą. Sprzęt ten to kawiarka Bialetti, mająca prostą konstrukcję i dostępna w dobrych sklepach w wielu modelach. 

Jakie modele kawiarek oferują sklepy z urządzeniami do parzenia kawy?

Flagowym produktem marki Bialetti jest kultowa kawiarka Moka Ekspress. Jej korpus wykonano metodą odlewu ze stopu aluminium, a następnie poddano polerowaniu. Ma ona charakterystyczny, ośmiokątny kształt oraz rączkę i uchwyt pokrywy z czarnego tworzywa. Ten model może zostać użyty na kuchenkach gazowych, elektrycznych i ceramicznych. Poszukując urządzenia, które sprawdzi się również na kuchenkach indukcyjnych, wystarczy wybrać model Venus lub New Venus, wykonany ze stali nierdzewnej z wykończeniem w wielu kolorach. W sklepach są też takie modele jak:

  • Musa,
  • Brikka,
  • Moka Induction,
  • Flammentta.

Jak używać kawiarek Bialetti?

Przystępując do parzenia napoju, należy napełnić wodą podstawę do zaworu, a następnie umieścić w zwężeniu filtr z dość drobno zmieloną kawą. Ostatnim etapem jest nałożenie górnej komory, dokładne przykręcenie jej do podstawy i umieszczenie na palniku. Opis całego procesu można znaleźć w instrukcji producenta.

Ile naparu można uzyskać podczas jednego parzenia?

W ofercie sklepów internetowych są urządzenia parzące od 1 do 18 porcji tradycyjnego espresso, dlatego każdy potencjalny nabywca znajdzie sprzęt dla siebie. Zastanawiasz się nad jego zakupem, ale trudno Ci się zdecydować na konkretny model? Znajdź w sieci sklep z kawiarkami i poproś personel o radę!

Gdzie można kupić odporny na intensywną eksploatację agregat tynkarski Kaleta? Previous post Gdzie można kupić odporny na intensywną eksploatację agregat tynkarski Kaleta?
Jak wybierać ławki szkolne? Next post Jak wybierać ławki szkolne?