Coraz więcej osób zamierza wykorzystywać naturalne źródła energii. Nie może to dziwić. Pozwalają one oszczędzić, a przede wszystkim stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych. Popularność zdobywają solary. Zobacz, do czego służą!

Solary to nie fotowoltaika! 

Bardzo często kolektory słoneczne mylone są z panelami fotowoltaicznymi. Rzeczywiście wyglądają podobnie, ale działają zupełnie inaczej i znajdują odmienne zastosowanie. Te pierwsze przetwarzają fotony zawarte w promieniach słonecznych, by wytworzyć z nich energię cieplną, podczas gdy drugie generują prąd mogący zasilić całe gospodarstwo. 

Zastosowanie paneli solarnych

Ekrany montuje się na dachu. Miejsce umieszczenia ma olbrzymie znaczenie. Należy wybrać strefę, która jest najbardziej nasłoneczniona, co zapewni instalacji najlepszą wydajność. Kolektory solarne produkują ciepło, które najczęściej wykorzystywane jest do podgrzewania wody użytkowej w budynku. Istnieje też możliwość połączenia systemu z basenem. Nierzadko też uzyskiwana energia wspiera centralne ogrzewanie. 

Zalety układów solarnych

Nie ulega wątpliwości, że  solary cieszą się tak dużą popularnością z powodów ekonomicznych. Pozwalają one znacznie zmniejszyć domowe rachunki. Dzięki wysokiej wydajności układów w sezonie można korzystać z ciepłej wody niemalże bezpłatnie. Nie będzie konieczne korzystanie z piecyka gazowego czy innych źródeł ciepła bazujących na drogich paliwach. 

Kolektory są ekologiczne, wytwarzają ciepło w przyjazny dla planety sposób, bez emisji zanieczyszczeń. Z tego powodu można też uzyskać dofinansowanie rządowe do inwestycji. 

Stwórz wydajną instalację!

Istotne jest, by dobrze dobrać moc ekranów do zapotrzebowania danego gospodarstwa. Dlatego najlepiej będzie poprosić o pomoc specjalistów, którzy dokonają stosownych obliczeń i przygotują projekt wydajnego systemu. 

Jakie zalety mają rolety zewnętrzne? Previous post Jakie zalety mają rolety zewnętrzne?
Kiedy sprawdzi się klapa oddymiająca? Next post Kiedy sprawdzi się klapa oddymiająca?