Informacja graficzna zamieszczona na opakowaniu produktu ma wielkie znaczenie. Jak właściwie dobrać naklejki do własnych potrzeb? Czy lepiej je samodzielnie zaprojektować i wydrukować, a może jednak zdać się na fachowców z drukarni? Dowiedz się więcej na temat etykiet samoprzylepnych oraz ich znaczenia w działaniach promocyjnych!

Co powinna zawierać etykieta samoprzylepna?

Biorąc pod uwagę, że jej zadaniem jest przede wszystkim informowanie o danym produkcie, powinny na niej znaleźć się m.in.:

  • nazwa,
  • pochodzenie,
  • skład,
  • data ważności,
  • sposób użycia,

oraz elementy graficzne pozwalające skojarzyć go z konkretną marką. W związku z tym bardzo ważny jest  wygląd etykiety samoprzylepnej. Można go zaprojektować samodzielnie lub zdecydować się na pomoc grafików z drukarni.

Jak wybrać odpowiednie etykiety samoprzylepne?

Decyzja ta w dużej mierze zależy od tego, na jakich produktach zostaną umieszczone naklejki. Pod uwagę należy wziąć specyfikę warunków przechowywania artykułów głównie z branży spożywczej. Dlatego np. do mrożonek lub innych wyrobów żywnościowych magazynowanych w chłodniach najlepsze są etykiety samoprzylepne termotransferowe, odporne na wilgoć i niskie temperatury. Oprócz tego, wybierając naklejki, trzeba wziąć pod uwagę także ich kształt i rozmiar – są to zawsze kwestie indywidualnych potrzeb klienta.

Jakie znaczenie ma etykieta w promocji produktu?

Jest ona z pewnością świetnym nośnikiem reklamy danej marki czy firmy. Jeżeli etykieta samoprzylepna zostanie zaprojektowana i umieszczona w odpowiedni sposób, może przyciągać wzrok potencjalnego klienta i zachęcać go do zakupu określonego produktu. Warto zadbać również o to, aby była w pełni zgodna ze strategią wizualną firmy. Dzięki temu pomoże w budowaniu tożsamości i spójnego wizerunku marki. Znaczenie ma każdy szczegół naklejki:

  • kształt,
  • materiał,
  • kolory,
  • czcionki,

a nawet sposób, w jaki zostanie ona zamieszczona na produkcie.

Kiedy warto zadecydować się na usługi drukarni etykiet samoprzylepnych?

Z pewnością wtedy, gdy w grę wchodzi przygotowanie oryginalnego projektu oraz profesjonalny wydruk naklejek. Specjaliści mogą pomóc uwzględnić na nich wszystkie istotne elementy graficzne oraz najważniejsze informacje  o produkcie. Drukarnia etykiet samoprzylepnych jest w stanie przygotować je w dowolnej liczbie, co z kolei wpłynie na ich cenę. Warto się o tym przekonać!

Jak właściwie przygotować podłoże pod układanie paneli i całych parkietów? Sprawdź to! Previous post Jak właściwie przygotować podłoże pod układanie paneli i całych parkietów? Sprawdź to!
Deski podłogowe dębowe czy egzotyczne — co wybrać? Next post Deski podłogowe dębowe czy egzotyczne — co wybrać?