W jaki sposób można przyciągnąć uwagę klientów w procesie promocji konkretnego produktu? Świetnym, a zarazem niedrogim sposobem na to są etykiety samoprzylepne, które można wykorzystać do reklamowania np. jego zawartości. Czym one są i jak je wykorzystać w celach marketingowych? Dowiedz się, dlaczego ich wydruk warto zlecić drukarni!

Czym są etykiety samoprzylepne?

Popularnie nazywane są naklejkami lub nalepkami. Wykorzystywane są do oznaczania:

  • opakowań jednostkowych lub zbiorczych produktu,
  • tymczasowego artykułu,
  • kartonów,

jak również do drukowania listów przewozowych.

Naklejki tego typu drukowane są na papierze samoprzylepnym lub folii. Ich podłoże pokrywa warstwa kleju, przykryta jeszcze jedną – zabezpieczającą. Gdy się ją oderwie, naklejka gotowa jest do przyklejenia. Oprócz tego dostępne są także jej warianty z silikonu.

Drukarnia etykiet samoprzylepnych może je wydrukować w formie arkuszy lub zwoju. Pierwsza opcja wymaga ich przycięcia, a w drugim wariancie nadają się one od razu do naniesienia na produkt

Głównym kryterium wyboru konkretnego rodzaju nalepek jest ich przeznaczenie, czyli na jaki rodzaj artykułu trafią oraz gdzie jest on przechowywany. Ponadto pod uwagę bierze się ich rozmiar, materiał, a także odpowiedni klej.

Jaką rolę odgrywają etykiety samoprzylepne w promocji produktów?

Te naklejki nie są tylko drobnym dodatkiem do artykułu. Wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę w procesie jego produkcji, identyfikacji i sprzedaży. Etykieta samoprzylepna, która została estetycznie wykonana, podnosi atrakcyjność produktu. Jest elementem, który pozwala na wyróżnienie się w ofercie konkurencji. Znajdują się na niej również najważniejsze informacje o danej rzeczy. Poza jej nazwą zawiera także np.:

  • kod kreskowy lub QR,
  • skład,
  • zastosowanie.

Dzięki więc temu, że naklejki określają np. zawartość artykułów i identyfikują je z marką lub firmą poprzez hasło reklamowe, logo itp., traktowane są jako świetne uzupełnienie działań marketingowych. Mogą być doskonałą reklamą, zwracając uwagę potencjalnych klientów.

Dlaczego warto skorzystać z usług drukarni etykiet samoprzylepnych?

Przede wszystkim dlatego, że naklejki są wówczas produktami profesjonalnie wydrukowanymi. Mogą być zaprojektowane przez pracujących w nich grafików i powstają na specjalistycznych drukarkach cyfrowych w dowolnej liczbie. Im większe zamówienie, tym niższa cena etykiet samoprzylepnych. Sprawdź to sam!

 

 

 

 

 

 

Jak właściwie przygotować podłoże pod układanie paneli i całych parkietów? Sprawdź to! Previous post Jak właściwie przygotować podłoże pod układanie paneli i całych parkietów? Sprawdź to!
Deski podłogowe dębowe czy egzotyczne — co wybrać? Next post Deski podłogowe dębowe czy egzotyczne — co wybrać?