Instalacje solarne cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród osób, które szukają oszczędności na rachunkach za prąd. W fotowoltaice nieustannie pojawiają się kolejne rozwiązania umożliwiające efektywne pobieranie energii z promieniowania słonecznego. Jeśli zastanawiasz się nad taką instalacją, sprawdź, z jakich produktów się składa!

Fotowoltaika  – z korzyścią dla domowego budżetu!

Panele słoneczne można montować nie tylko na domach jednorodzinnych, ale także na dachach zakładów pracy czy nawet kamienic czynszowych. Nowoczesne produkty, jakie wykorzystuje  fotowoltaika , pozwalają przekształcać energię słoneczną na elektryczną w sposób ekologiczny i bardzo ekonomiczny. Oprócz samych ogniw solarnych w skład zestawu fotowoltaicznego wchodzą także inne, niezbędne elementy, które wymienione są poniżej.

W zależności od wykorzystanej technologii zestaw fotowoltaiczny może mieć nieco inny skład, jednak, uogólniając, przeważnie bazuje na następujących elementach:

  • moduły UV (panele),
  • falownik czyli inwerter,
  • konstrukcja wsporna,
  • okablowanie instalacji.

Co znajduje się w zestawie fotowoltaicznym?

Podstawowym elementem zestawu są oczywiście moduły UV, które odpowiedzialne są za pobieranie promieniowania słonecznego oraz produkcję energii elektrycznej. Istotną funkcję pełni również falownik (inwerter). Kontroluje on pracę całej instalacji, a także zamienia prąd stały na ten o napięciu przemiennym, który następnie wykorzystywany jest do zasilania urządzeń elektronicznych, jakich używasz w swoim domu. 

Ważną funkcję w fotowoltaice pełnią także elementy konstrukcyjne, w których skład wchodzi system wsporników. Dzięki nim można zamontować panele słoneczne w taki sposób, że ich ułożenie ma kąt sprzyjający zwiększenie ilości pobranej energii słonecznej. Wykorzystuje się je przy montażu modułów UV na dachach płaskich i skośnych, jak również bezpośrednio na gruncie. Zwieńczeniem instalacji solarnej jest okablowanie, które powinno bazować na przewodach i złączach przeznaczonych do użytku zewnętrznego. 

Zestawy fotowoltaiczne – postaw na najlepsze produkty!

Oszczędność pieniędzy i kosztów środowiskowych, jaką zapewnia fotowoltaika, to główne przyczyny jej ogromnej popularności. Rozważając instalację modułów UV na dach swojego domu, zainwestuj w sprawdzone rozwiązania od doświadczonych producentów. W ich ofercie znajdziesz nie tylko panele, ale też pozostałe elementy zestawu solarnego. 

Gdzie kupować łączniki świecznikowe i instalacyjne? Previous post Gdzie kupować łączniki świecznikowe i instalacyjne?
Transport kabotażowy — kiedy jest wykorzystywany? Next post Transport kabotażowy — kiedy jest wykorzystywany?