Z czego składa się bezpieczna instalacja elektryczna? Nie może zabraknąć w niej rozdzielnicy. Sprawdź, do czego służy to urządzenie i kto zajmuje się jego montażem. Przestrzegaj przepisów związanych z projektami sieci energetycznej.

Zastosowanie rozdzielnic

Każda awaria prądu w hali produkcyjnej może mieć tragiczne skutki. Jeśli maszyna nagle przestaje pracować, nie tylko produkcja zostaje przerwana, ale także zdrowie i życie pracowników jest zagrożone. Szczególnie groźne są spięcia instalacji i pożary. Na szczęście są sposoby, by się przed nimi uchronić. Jednym z nich jest montaż rozdzielnic przemysłowych. Wśród funkcji tych urządzeń można wymienić:

  • zapewnienie stałych dostaw prądu,
  • chronienie obwodów elektrycznych przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami,
  • profilaktykę przeciwpożarową,
  • przesyłanie energii między podsystemami.

Istnieją różne rodzaje rozdzielnic, w tym modele główne, oddziałowe i manewrowo-stycznikowe. Należy dopasować je do miejsca, w którym zostaną zamontowane.

Montaż elementów instalacji elektrycznej

Montażem instalacji elektrycznej powinni zajmować się fachowcy dysponujący odpowiednimi uprawnieniami. Wszystkie elementy sieci muszą być ze sobą spójne. Właśnie dlatego współpraca z firmą zajmującą się rozdzielnicami rozpoczyna się od dokładnej analizy technicznej obiektu oraz stworzenia projektu. Specjaliści biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak sposób zasilania różnych pomieszczeń oraz szacowane zużycie prądu.

Najlepsze urządzenia do ochrony obwodów elektrycznych są wykonane ze stali i oddzielają elementy sieci od środowiska zewnętrznego. Jest to szczególnie ważne w warunkach hal produkcyjnych i magazynów, gdzie występuje pył oraz ryzyko uszkodzeń mechanicznych jest większe.

Bezpieczne dostawy prądu w przemyśle

Przestrzegaj aktualnie obowiązujących przepisów i dbaj o bezpieczeństwo swojej sieci energetycznej. Uchroń się przed awariami wynikającymi z nagłego braku dostawy prądu. Korzystaj z pomocy fachowców, którzy specjalizują się w projektowaniu rozdzielnic przemysłowych i przeprowadzaniu montażu elementów instalacji.

Torby shopper - dlaczego warto je mieć? Previous post Torby shopper – dlaczego warto je mieć?
Rozwój pracowników i optymalizacja kosztów: e-learning dla firm Next post Rozwój pracowników i optymalizacja kosztów: e-learning dla firm