Decydując się na budowę wolnostojącego pomieszczenia, które posłuży do bezpiecznego przechowywania samochodu, inwestorzy skłaniają się często w kierunku konstrukcji blaszanych oraz drewnianych. Zapoznaj się z porównaniem kluczowych aspektów obu technologii i sprawdź, które rozwiązanie sprawdza się lepiej!

Wytrzymałość garaży blaszanych i drewnianych

Pierwszą kwestią, którą warto porównać, jest trwałość obu konstrukcji. W tym zakresie wyraźnie wygrywają garaże blaszane, które dzięki zastosowaniu ocynkowanych blach i profili wykazują wysoki stopień odporności na korozję. Zaawansowane metody kotwienia powodują, że blaszaki nie są również podatne na silne podmuchy wiatru, a ich wzmocniona konstrukcja minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Niestety nie da się tego powiedzieć o budowlach drewnianych, które ze względu na specyfikę naturalnego materiału są bardzo podatne na czynniki atmosferyczne. Drewno narażone jest nie tylko na wilgoć, ale także na rozwój pleśni i grzybów, co z czasem prowadzi do utraty wytrzymałości oraz pogorszenia estetyki garażu.

Czas budowy garażu z drewna oraz blachy

Wielu inwestorów zwraca uwagę na czas realizacji przedsięwzięcia i tutaj również garaż blaszany  zdecydowanie wygrywa. Złożenie konstrukcji wykonanej z prefabrykowanych elementów nie trwa dłużej niż kilka godzin. W tym czasie trudno byłoby wykonać nawet najprostszą drewnianą wiatę, nie wspominając o trwalszych i bardziej zaawansowanych konstrukcjach.

Garaż drewniany czy blaszany? Cena ma znaczenie!

Również w kwestii ceny nietrudno wskazać zdecydowanego zwycięzcę porównania. Najtańsze garaże blaszane dostępne są w cenie już od 2899 zł. Niestety, chcąc postawić budowlę z drewna, trzeba przygotować się na wydatek o minimum kilka tysięcy złotych większy.

Funkcjonalność konstrukcji drewnianych oraz blaszanych

W kwestii komfortu użytkowego blaszaki oferują szerokie możliwości, dzięki którym pomieszczenie do przechowywania samochodu z łatwością da się zaaranżować na warsztat czy praktyczny schowek. Szeroka gama projektów pozwala wybrać blaszak z dodatkowymi drzwiami, oknem lub wiatą, idealną do przechowywania grilla, narzędzi czy rowerów.

Jaki wybrać garaż? Blaszany czy drewniany?

Powyższe porównanie trwałości, czasu realizacji, kosztów oraz funkcjonalności nie pozostawia wątpliwości: garaże blaszane to najlepsza opcja dla inwestorów oczekujących niezawodności oraz komfortu użytkowego w przystępnej cenie. Warto jednak pamiętać, by realizację takiego przedsięwzięcia powierzyć fachowcom z odpowiednim doświadczeniem. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja konstrukcja pozostanie w doskonałej kondycji przez długie lata.

Jaki tort dla mężczyzny wybrać? Previous post Jaki tort dla mężczyzny wybrać?
Jak działa mata antyzmęczeniowa? Next post Jak działa mata antyzmęczeniowa?