Od wielu lat różne sklepy, zakłady usługowe i instytucje korzystają z trwałych nośników danych, gwarantujących wieloletnie użytkowanie i służących różnym celom. Mogą to być identyfikatory, karty stałego klienta, członkowskie itp. Ich użycie jest o wiele szersze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak jeszcze można je wykorzystać, przeczytaj tekst poniżej.

Jakie zalety ma wykorzystanie kart plastikowych?

Producenci oferują karty plastikowe bez nośnika danych, ale chętniej zamawiane są modele mające funkcję zapisu informacji i elektronicznej identyfikacji. Bez względu na rodzaj pełnią między innymi funkcje marketingowe i promocyjne. Grafika z logo firmy przyciąga wzrok i utrwala informacje o marce w świadomości potencjalnego klienta. Poza atrakcyjnym designem wielu wytwórców wykorzystuje obecnie także inne atraktory, takie jak np. delikatny, przyjemnie kojarzący się zapach.

Jakie opcje wykonania oferują producenci kart?

Możliwości wykończenia i uatrakcyjnienia kart jest bardzo wiele. Zlecając doświadczonej firmie ich wykonanie, klient opowiada specjalistom o swoich oczekiwaniach. Ich zadaniem jest podsunięcie różnych ciekawych rozwiązań, wśród których istotną folę odgrywają;

  • materiał,
  • podkład i laminat,
  • forma,
  • kształt i rozmiar,
  • zabezpieczenia,
  • rodzaj druku.

Po uzgodnieniu wszystkich opcji specjaliści producenta przygotowują projekt wstępny do akceptacji i jeśli się on spodoba, rozpoczynają produkcję. 

Jakie zabezpieczenia mają karty z nośnikiem informacji?

Firmy przyjmujące zamówienia stosują w kartach do odczytu paski magnetyczne, wymagające przeciągnięcia produktu przez czytnik. Jest to jedna z najtańszych opcji zabezpieczenia danych. Nowszymi wersjami są modele:

  • zbliżeniowe, wykorzystujące zjawisko indukcji magnetycznej, z których odczyt w urządzeniu elektronicznym następuje automatycznie,
  • chipowe, mające pamięć o większej pojemności niż paski magnetyczne.

Firmy i instytucje pragnące zamówić karty dla swoich pracowników czy klientów znajdą w Internecie zakłady z doświadczeniem, zdolnymi specjalistami i doskonale wyposażonym parkiem maszynowym. Poszukujesz takiego producenta? Wybierz odpowiadającą Ci firmę!

Previous post Okna dachowe – fakty i mity na ich temat
Next post Jak wykorzystać dachy wielkopowierzchniowe? Jak o nie dbać?