Jak skutecznie przeprowadzić ewakuację budynku? Osoby przebywające w obiekcie muszą być poinformowane o pojawieniu się zagrożenia. Zainwestuj w nowoczesny system ostrzegawczy emitujący dźwięki o odpowiednim natężeniu. Sprawdź, gdzie możesz go zamontować.

Zastosowanie systemów ostrzegawczych

Budynki użyteczności publicznej muszą spełniać szczególnie restrykcyjne standardy bezpieczeństwa. Zarządcy obiektów posługują się różnymi systemami przeciwpożarowymi, antywłamaniowymi i profilaktyką działań terrorystycznych. Niestety, nie zawsze da się uniknąć zagrożenia i może być konieczna szybka ewakuacja zgromadzonych w określonym miejscu osób. Wówczas sprawdzają się dźwiękowe systemy ostrzegawcze , które emitują doskonale słyszalne w całym obiekcie sygnały. Montowane są między innymi w halach widowiskowych i sportowych, szpitalach i sanatoriach, budynkach handlowych, na stacjach metra, dworcach i w portach.

Zakup i montaż DSO

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że normy ochrony przeciwpożarowej są regulowane na mocy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prawo wskazuje, gdzie powinien zostać zamontowany dźwiękowy system ostrzegawczy, czyli tak zwany DSO. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na jakość urządzeń ostrzegawczych. Zazwyczaj składają się one z centrali, modułu zasilania, wzmacniaczy, akumulatorów, mikrofonu, głośników i panelu obsługi. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie bezpieczeństwem w budynku mogą wydać przez DSO komunikat informujący o rodzaju występującego zagrożenia oraz zalecanych reakcjach ewakuowanych użytkowników przestrzeni.

Sprawna ewakuacja obiektów

Przestrzegaj przepisów bezpieczeństwa i zamontuj dźwiękowy system ostrzegawczy we wskazanym przez MSWiA miejscu. Szybko reaguj na zagrożenie pożarowe i poinformuj ludzi, że muszą wyjść z zajętego ogniem obiektu.

Torby shopper - dlaczego warto je mieć? Previous post Torby shopper – dlaczego warto je mieć?
Rozwój pracowników i optymalizacja kosztów: e-learning dla firm Next post Rozwój pracowników i optymalizacja kosztów: e-learning dla firm