Twoi pracownicy wykonują dużo obowiązków w pozycji stojącej? Sprawdź, jak zadbać o ich zdrowie! Poznaj sposób działania i zastosowanie maty antyzmęczeniowej. Stwórz komfortowe warunki pracy i dbaj o wewnętrzny wizerunek swojej firmy.

Praca na stojąco

Każdy dobry pracodawca dba o zdrowie i samopoczucie zatrudnianych przez siebie osób. Na stanowiskach, gdzie występuje konieczność zachowania pozycji stojącej, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria niwelujące zmęczenie ciała. Dzięki temu można uniknąć wielu typowych dolegliwości po wielogodzinnym staniu w jednym miejscu. Pracownicy chronieni są przed bólem mięśni i stawów oraz zastojami krwi. W konsekwencji mają lepsze samopoczucie, działają wydajniej i chętniej przychodzą do miejsca pracy. Warto pamiętać, że lojalność kadry to duża część sukcesu przedsiębiorstwa. Inwestycja w nowoczesne wyposażenie zwraca się i tworzy pozytywny wizerunek marki przyciągającej najlepszych specjalistów.

Działanie maty antyzmęczeniowej

Ciekawym elementem wyposażenia zakładów pracy jest mata antyzmęczeniowa . Została zaprojektowana specjalnie z myślą o osobach pracujących na stojąco. Mikrokomórkowa pianka winylowa powoduje delikatne, niezauważalne wręcz kołysanie ciała, które wykazuje korzystny wpływ na krążenie i zapobiega zastojom krwi. Eliminuje zbyt silny nacisk na stopy i sprawia, że pracownik mniej się męczy. Najlepsze maty:

  • można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb (przedsiębiorcy mają do wyboru różne wymiary i sposoby wykończenia produktu),
  • wykazują właściwości ognioodporne i wykonane są z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów,
  • są antypoślizgowe i stabilnie trzymają się powierzchni, na której zostały ułożone,
  • nie zawierają silikonu i metali ciężkich.

Tego typu akcesoria doskonale sprawdzają się w recepcji, na stanowisku obsługi klienta lub w hali produkcyjnej. Można stosować je na obszarach suchych i mokrych. Zakup odpowiedniej maty warto omówić ze sprzedawcą, który doradzi w sprawie zastosowania poszczególnych modeli.

Akcesoria poprawiające komfort pracy

Już wiesz, dlaczego warto zainwestować w matę antyzmęczeniową. Postaw na nowoczesne akcesoria, które zapobiegają bólom stawów i problemom z krążeniem. Wybierz elementy wyposażenia poprawiające komfort pracy i samopoczucie Twoich pracowników. Możesz je znaleźć w korzystnej cenie.

Garaż blaszany przy domu Previous post Garaż blaszany przy domu
Gdzie wyrzucić gruz i inne odpady budowlane? Next post Gdzie wyrzucić gruz i inne odpady budowlane?