Osoby, którym marzy się nowoczesna kabina bez brodzika, powinny zaplanować tego typu projekt ze sporym wyprzedzeniem. Konieczne jest bowiem przygotowanie podłoża wraz z uwzględnieniem m.in. wysokości wybranego odwodnienia czy odpowiedniego spadku. Sprawdź, jakie modele odpływów prysznicowych są dostępne na rynku.

Czym kierować się podczas zakupu odwodnienia prysznicowego?

Najczęściej tego typu element kabiny jest montowany przy ścianie i składa się z widocznego rusztu oraz ukrytego pod posadzką syfonu i rynny. Poza odprowadzaniem wody odpływy liniowe mają na celu ograniczać nieprzyjemny zapach z kanalizacji. Podczas zakupu należy kierować się głównie:

  • wymiarami (klasyczne ruszty mają długość 50-100 cm), które powinny być dopasowane do wielkości całej kabiny,
  • materiałem wykonania (do wyboru jest m.in. stal nierdzewna, tworzywo sztuczne),
  • wyglądem (powinien być spójny ze stylem pozostałych elementów wykończenia),
  • dodatkowym uszczelnieniem w postaci kołnierza.

Najważniejsze korzyści z posiadania kabiny walk-in

Istnieje wiele zalet użytkowania prysznica, w którym posadzka jest równa i pozbawiona brodzika. Przede wszystkim warto wymienić prostotę wejścia i wyjścia z kabiny, co ma istotne znaczenie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Kolejna kwestia to oczywiście łatwiejsze czyszczenie (w porównaniu do modeli z brodzikiem). Tego rodzaju konstrukcje pozwalają również na pełne wykorzystanie wolnej przestrzeni w łazience.

Gdzie znaleźć bogaty asortyment odpływów liniowych?

Mimo iż systemy odwodnieniowe dostępne są w stacjonarnych marketach budowlanych, to właśnie w internetowych sklepach klienci mogą liczyć na największy wybór tego rodzaju akcesoriów. Producenci proponują modele w różnych stylach wykończenia oraz bogatej kolorystyce, dzięki czemu odpływ idealnie wpasuje się w zaaranżowaną przestrzeń.

Komu zlecić wywóz gruzu? Previous post Komu zlecić wywóz gruzu?
Tapeta ścienna — jakie są najpopularniejsze rodzaje? Next post Tapeta ścienna — jakie są najpopularniejsze rodzaje?