W łazience potrzeba nie tylko sprzętów sanitarnych, ale też różnego rodzaju mebli, na czele z szafką, umieszczaną zwykle pod umywalką. Odpowiednie wyposażenie jest w stanie pomieścić wszystkie przedmioty, jakie muszą znaleźć się w tym pomieszczeniu, a jest ich niemało —  to środki czystości, a także chemia gospodarcza, często też w łazience trzyma się np. ręczniki. A jak wybierać półki łazienkowe, na przykład umieszczane pod prysznicem i służące do trzymania tych rzeczy, które trzeba mieć w zasięgu rąk? Sprawdź!

Niełatwe warunki w łazience

Wybierając wszelkie elementy wyposażenia łazienki trzeba pamiętać o czekających na nie wyzwaniach. Mikroklimat tego pomieszczenia sprawia, że przedmioty muszą być odporne na zmiany temperatury, parę wodną i wilgoć, dlatego od mebli do łazienki wymaga się znacznie więcej niż od produktów umieszczanych w innych pomieszczeniach, nienarażonych na wpływ niekorzystnych czynników. Z tego względu warto wybierać specjalne półki łazienkowe , a nie zwykłe meble, nawet jeśli pasują do stylistyki tego pomieszczenia. Produkty typowo do niego przeznaczone są wykonane z odpowiednich materiałów oraz dodatkowo zabezpieczone powłoką ochronną. Dzięki temu nie poddają się szkodliwemu działaniu wilgoci, są odporne na rozklejanie się czy rozwój pleśni i grzybów oraz łatwe do czyszczenia.

Mając na uwadze to ostatnie, warto wybierać meble z gładką powierzchnią, bez zbędnych zakamarków i porów, a także o dość prostej budowie. Takie łatwo jest czyścić, łatwo też odparuje z nich wilgoć, osadzająca się po każdej kąpieli, jednocześnie nie szkodząc ich strukturze. Minimalistyczne półki będą też dobrym wyborem do również minimalistycznych łazienek, co jest obecnie najpopularniejszym trendem.

Półki zawieszane na ścianie —  wygodne rozwiązanie

Meble łazienkowe mogą mieć różne formy. Rzadko zdarza się, by rezygnowało się ze stojących szafek, ale półki wiszące także warto mieć, nie tylko pod prysznicem, gdyż są wygodne w użyciu oraz oszczędzają przestrzeń. Można je zawieszać w różnych miejscach, np. blisko lustra, umieszczając na nich kosmetyki czy w dowolnym innym miejscu na ścianie. Warto przy tym pamiętać, że wiele z nich montuje się za pomocą specjalnych klejów lub przylepców, bez konieczności wiercenia w ścianie.

Potrzebne produkty w zasięgu ręki

Praktyczne półki łazienkowe mają ogromne znaczenie dla codziennego komfortu korzystania z tego pomieszczenia i wykonywania zabiegów higienicznych, makijażu czy sprzątania. Mogą też prawdziwie zdobić przestrzeń.

Stoły, krzesła, ławki szkolne — wybierz je dobrze! Previous post Stoły, krzesła, ławki szkolne — wybierz je dobrze!
Jakie są korzyści z kupowania artykułów biurowych w sklepach internetowych? Next post Jakie są korzyści z kupowania artykułów biurowych w sklepach internetowych?