Oczekiwanie na narodziny dziecka to wyjątkowy czas. Warto wykorzystać go na skompletowanie wyprawki dla maluszka. Co powinno się w niej znajdować? Jakie akcesoria przydają się do kąpieli, karmienia i przewijania? Warto znać praktyczne artykuły ułatwiające opiekę nad brzdącem.

Co zawiera wyprawka dla noworodka?

Tak naprawdę w dobrej wyprawce znajdują się zarówno produkty dla nowego członka rodziny, jak i jego mamy. Trzeba pamiętać o potrzebach matki, która przez najbliższe tygodnie będzie karmić dziecko i odciągać dla niego pokarm. Przydatne są na przykład biustonosze z odpinanymi miseczkami, wkładki laktacyjne i laktator, który można nabyć w wersji ręcznej lub elektronicznej. Ponadto niezbędne są butelki do karmienia oraz niszczące drobnoustroje sterylizatory.

Karmienie maluszka to jednak nie jedyna czynność, do jakiej będą zobowiązani opiekunowie. Warto uwzględnić akcesoria do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka, mycia, przewijania oraz otulania do snu. W sklepach można znaleźć też praktyczne gadżety, takie jak nianie elektroniczne, które pozwalają kontrolować, co dzieje się w pokoiku maluszka.

Lista rzeczy potrzebnych dla dziecka

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie listy rzeczy, które będą potrzebne. Dzięki temu można lepiej zaplanować swoje zakupy. Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? Najczęściej znajdują się w niej:

  • wielorazowe pieluszki z materiałów o właściwościach antybakteryjnych,
  • krem przeciwko odparzeniom i oliwka dla dzieci,
  • termometr do kąpieli i kosmetyki do mycia wrażliwej skóry,
  • szczoteczka do włosów ze specjalistycznym, miękkim włosiem,
  • aspirator do noska, który ułatwia usuwanie zalegającej w nim wydzieliny,
  • chusteczki nawilżane, sól fizjologiczna i krem z filtrem.

Trzeba zakupić również ubranka stosowne do pory roku i kocyki. Przydatne są wygodne łóżeczko, materac, wózek oraz kocyk dziecięcy wykonany z miłego w dotyku materiału.

Tania wyprawka dla malucha

Jak widać, w wyprawce znajduje się wiele akcesoriów dla dziecka. Jeśli chcesz zaoszczędzić na ich zakupie, możesz skorzystać z oferty sklepu internetowego. Zakupy online często pozwalają uzyskać towar w korzystnej cenie.

Previous post Najpopularniejsze mechanizmy zegarków
Next post Jakie karuzele do łóżeczka są najlepsze?