Poszukując pomysłu na wykorzystanie kamiennych elementów w swoim projekcie, warto wziąć pod uwagę sprawdzone materiały. Przykładem może być piaskowiec. Cechuje się on szeregiem właściwości, które czynią go odpowiednim zarówno do zastosowania na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Sprawdź, co charakteryzuje ten surowiec i gdzie można go zamontować!

Piaskowiec — płyty, które udoskonalą każdy projekt!

Wysokiej jakości, naturalne płyty z piaskowca nie bez powodu cieszą się dużą popularnością — cechuje je wytrzymałość mechaniczna, trwałość oraz odporność na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu czy śniegu, zmienne temperatury — w tym również mróz, długotrwała ekspozycja na słońce. Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystać je jako wykończenie elewacji i to jest najczęstszy sposób ich zastosowania. Jednak nie jedyny.

Zastosowanie płyt z piaskowca — co można z nimi zrobić?

Wykorzystuje się je do:

  • wykończenia ogrodzeń murowanych — zwłaszcza jeśli elewacja budynku także jest nimi wyłożona, wtedy całość tworzy spójną aranżację,
  • obudowy wnęk okiennych i drzwiowych — nie tylko na zewnątrz, lecz również w pomieszczeniach,
  • obudowy kominków — piaskowiec to kamień niepalny, dlatego jest bezpieczny i idealnie sprawdza się w pobliżu paleniska,
  • wykończenia elementów małej architektury ogrodowej — altanek, ławeczek, stołów i wiat.

Dlaczego warto wykorzystać płyty z piaskowca w swoim projekcie?

Poza wspomnianymi już właściwościami tego kamienia należy podkreślić, że jest on stosunkowo tani. Nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów robocizny — montaż przebiega szybko, jest prosty i inwestor może wykonać go samodzielnie. Znaczenie ma również łatwość utrzymania w czystości oraz dostępność w kilku wariantach kolorystycznych oraz formatach. 

Kamienne płyty to bowiem nie jedyna propozycja — równie dobrze można postawić na elementy przycinane w rozmiarze cegiełek czy obijane o nieregularnych kształtach. Każdy ma zatem szansę znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, które udoskonali jego projekt i wniesie do niego powiew świeżości. 

Płyty z piaskowca — nowoczesne i stylowe

Takie właśnie są te wyroby, dlatego warto wykorzystać je w swoim projekcie — niezależnie od tego, czy realizuje się prace w pomieszczeniach, czy na zewnątrz. Naturalne właściwości kamienia pozwalają zastosować go w różnych warunkach bez obaw o utratę walorów wizualnych.

Previous post Po co wykonuje się badanie powietrza?
Next post Kiedy korzystać z usług tłumacza przysięgłego angielskiego z Katowic?