W dobrych sklepach z planszówkami można znaleźć wiele gier o kontekście historycznym. Są to często strategie ze złożoną ekonomią, ale i wymagające nieco militarnych umiejętności. Wśród takich tytułów wymienia się m.in. Paladynów Zachodniego Królestwa. Oprócz samej pozycji warto też zaopatrzyć się w szereg akcesoriów do niej. Sprawdź je teraz!

Paladyni Zachodniego Królestwa – co to za gra?

Warto opowiedzieć wpierw co nieco o tym, czym są  Paladyni  Zachodniego Królestwa. To gra osadzona w czasach wikingów, najazdów arabskich na Europę, ale i szerokiej ekspansji Bizancjum. Gracze wcielają się w zarządców miast zachodnich Franków. Ich celem jest wzmacnianie ich oraz dalsza chrystianizacja ludności. Do pomocy mają tytułowych bohaterów, którzy – przez wykorzystanie swoich umiejętności – wspierają uczestnika w trudach rozgrywki. Sesja dzieli się na siedem rund. W czasie ich trwania grający gromadzą zapasy, wykorzystują karty różnych umiejętności i podejmują szereg innych akcji.

Akcesoria, w jakie warto się wyposażyć, mając Paladynów Zachodniego Królestwa

Jest to dość skomplikowana gra. W pudełku znajduje się wiele elementów – znaczników, żetonów, a także aż 6 plansz – po jednej na maksymalnie 4 graczy i 2 główne. Taka liczba komponentów sprawia, że przygotowanie sesji może zajmować wiele czasu.  Dlatego warto zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, w tym m.in.:

  • insert,
  • organizer na znaczniki,
  • podpórki pod karty.

Insert

To jeden z najważniejszych elementów, w jaki warto zainwestować, gdy gra się w Paladynów Zachodniego Królestwa. Insert pomaga uporządkować wszystkie elementy znajdujące się w pudełku. Pozwala wygodnie i intuicyjnie rozdzielić karty, żetony i pozostałe detale, dzięki czemu przygotowanie rozgrywki jest dużo szybsze.

Organizery na znaczniki

Każdy gracz w czasie rozgrywki otrzymuje szereg żetonów i znaczników. Do płynnej rozgrywki warto uporządkować wszystkie komponenty we własnych zasobach, aby sesja przebiegała sprawniej.

Podpórki pod karty

W czasie gry gracze operują różnymi kartami. Do wygodniejszego grania nimi przydadzą się odpowiednie podpórki.

Dokończ chrystianizację państwa Franków!

Gra Paladyni Zachodniego Królestwa to produkt wymagający, ale – gdy pojmie się już wszystkie zasady, dający także mnóstwo satysfakcji. Co więcej – jego mechanika sprawia, że do rozgrywki przyjemnie się wraca i za każdym razem można próbować różnych ścieżek. Dlatego warto postawić na tę pozycję i na przeznaczone do niej akcesoria.

Druk na plastiku — jakie są techniki nanoszenia grafik na tworzywo sztuczne? Previous post Druk na plastiku — jakie są techniki nanoszenia grafik na tworzywo sztuczne?
W czym może pomóc biuro księgowe w Gdańsku? Next post W czym może pomóc biuro księgowe w Gdańsku?