Najczęściej konstrukcje te są płaskie, co przekłada się na konieczność ich ostrożnego użytkowania. Płaskie dachy o wielkim rozmiarze wolno odprowadzają wodę, co prowadzi do wychładzania i nadmiernego pokrywania stropu wilgocią. Dlatego istotny jest serwis. Zobacz, jakie mogą być konsekwencje zaniechania prac remontowych!

Obciążenie dachu może wpływać na jego wytrzymałość

Trzeba mieć świadomość, że dachy wielkopowierzchniowe płaskie są dużo bardziej narażone na obciążenia od swoich spadzistych odpowiedników. Z czym to się wiąże? Odpowiedź jest prosta.

Wolniejsze odprowadzanie deszczówki powoduje dłuższe jej zaleganie, a tym samym długotrwałe oddziaływanie ciężaru na konstrukcję. Może to przyczyniać się do powolnego naruszania jej stabilności. Dlatego warto, by fachowiec regularnie sprawdzał stan techniczny poszycia i oceniał, czy nie stwarza ono zagrożenia dla użytkowników budynku. 

Nadmierne gromadzenie wilgoci przyczyną grzybów

Powolne usuwanie wody to także zwiększone zagrożenie gromadzenia się wilgoci, wychładzania stropu i powstawania grzybów, pleśni i innych pasożytów. Z jednej strony niekorzystnie oddziałują one na zdrowie, z drugiej znacznie przyspieszają proces rozkładu materiału. Tym samym generują ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych, zagrażających wytrzymałości konstrukcji. 

Jak przeciwdziałać zagrożeniom?

Nie ulega wątpliwości, że płaskie dachy wielkopowierzchniowe mają wiele zalet, w tym m.in. możliwość tworzenia na nich ogrodów czy różnych innych stref relaksu, ale wymagają one częstego serwisu. Na szczęście regularne sprawdzanie stanu technicznego i bieżące przeciwdziałanie pierwszym oznakom zniszczeń zapewni bezpieczeństwo konstrukcji. 

Zamów serwis!

Korzystanie z usług fachowców pozwoli przez wiele lat cieszyć się dobrym stanem poszycia, a tym samym mieć poczucie bezpieczeństwa i pewności, że przebywanie wewnątrz obiektu nie stanowi zagrożenia. Ważne jednak, by współpracować z doświadczonymi specjalistami.

 

Previous post Gdzie i do jakich celów wykorzystywane są karty plastikowe?
Next post Gdzie kupić grę Monopoly dla dzieci?