Dziś w wielu gospodarstwach rolnych wykorzystuje się nowoczesne technologie, dzięki którym codzienne wykonywanie obowiązków jest łatwiejsze i szybsze. Dobór maszyn zależy w dużej mierze od rodzaju prowadzonej działalności oraz zaplecza finansowego właściciela. Jest jednak kilka podstawowych rodzajów sprzętu rolniczego, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego gospodarstwa. Sprawdź, o jakich maszynach mowa. 

Które maszyny uprawowe warto mieć w swoim gospodarstwie?

Bez względu na wielkość czy rodzaj prowadzonych upraw, każdy rolnik powinien posiadać co najmniej jeden ciągnik wraz z dodatkowym osprzętem. Najczęściej klienci wybierają takie maszyny uprawowe jak:

  • brona (służy do rozdrabniania gleby oraz usuwania chwastów i resztek roślin),
  • pług (wykorzystywany jest podczas głębokiej penetracji ziemi i przygotowania jej do siewu),
  • agregat uprawowo-siewny (pełni dwie funkcje, spulchniając glebę i równocześnie rozsiewając nasiona),
  • opryskiwacz (stosowany podczas wykonywania natrysku pestycydami w celu ochrony plonów),
  • włóka łąkowa (rozluźnia skorupę gleby, usprawniając proces koszenia).

Nowa czy używana maszyna uprawowa?

Rolnicy, dla których cena nie ma większego znaczenia, powinni zdecydować się na fabrycznie nowy sprzęt, który wyróżnia wytrzymałość oraz bezpieczeństwo stosowania. Maszyny pochodzące bezpośrednio od producenta lub kupione u dystrybutora są produkowane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Oczywiście nie każdy właściciel gospodarstwa rolnego może pozwolić sobie na zakup nowego ciągnika czy dodatkowego osprzętu. W takiej sytuacji jak najbardziej można przemyśleć inwestycję w używany sprzęt, który jednak musi zostać dokładnie sprawdzony pod względem pochodzenia i stanu technicznego. W przypadku braku odpowiednich środków zawsze istnieje opcja skorzystania z alternatywnych form finansowania, m.in. leasingu czy kredytu.

Gdzie kupić części zamienne do maszyn rolniczych?

Największy wybór komponentów (oryginalnych oraz zamienników) można znaleźć w sklepach internetowych. Sprzedawcy współpracują z renomowanymi markami, oferując ogromny wybór i dużą dostępność towaru, dzięki czemu dostawy mogą być zrealizowane nawet w ciągu 24 godzin. Ważne, aby wybrać sprawdzoną firmę, polecaną przez innych klientów, w której zmawiający otrzyma odpowiednie wsparcie na etapie poszukiwania pasującego elementu.

Klapa oddymiająca — na co zwrócić uwagę przy wyborze? Previous post Klapa oddymiająca — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Okładki na dowód rejestracyjny a promocja firmy Next post Okładki na dowód rejestracyjny a promocja firmy