Zanim właściciel działki złoży wniosek do właściwego urzędu o pozwolenie na budowę, musi zlecić różnym fachowcom wiele prac. Konieczne jest między innymi sporządzenie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych, projekt zagospodarowania terenu oraz wypis z rejestru gruntów. Jak uzyskać te dokumenty? Przeczytaj tekst aby się dowiedzieć.

Kto ma uprawnienia do sporządzania map i projektów zagospodarowania terenu?

Przygotowanie tych i wielu innych dokumentów zleca się firmom geodezyjnym zatrudniającym specjalistów z uprawnieniami. Współpracują one nie tylko z klientami indywidualnymi, ale też z firmami budowlanymi i biurami projektowymi, podejmując się również kompleksowego wykonania usług. Wśród innych czynności, do których niezbędna jest fachowa wiedza z zakresu geodezji, są również:

  • rozgraniczenie i podział nieruchomości ze sporządzeniem dokumentacji do celów prawnych,
  • wznowienie, ustalenie lub wyznaczenie granic,
  • inwentaryzacja budynków z tyczeniem i inwentaryzacją sieci.

Czy na terenie powiatu krakowskiego ceny usług geodezyjnych są wysokie?

Kraków i okolice to obszar, na którym powstaje wiele nowych obiektów. Sprzyjają temu malowniczy krajobraz, dostępność wszelkich usług oraz doskonale rozbudowane szlaki komunikacyjne. Nic zatem dziwnego, że usługi z zakresu geodezji w powiecie krakowskim są niezwykle poszukiwane. Ponieważ jednak jest to obszar podmiejski, ceny są bardziej umiarkowane niż w samej stolicy Małopolski.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę geodezyjną?

Decydując się na zbudowanie domu w mieście czy w małej miejscowości powiatu krakowskiego, dobrze skorzystać z usług geodetów, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy i pomogą w bezpiecznym zagospodarowaniu terenu. Warto też skorzystać z kompleksowych usług, dzięki czemu specjaliści działający w geodezji przeprowadzą klienta przez najtrudniejszy, początkowy etap przygotowań do budowy, wymagający skomplikowanych obliczeń i fachowej wiedzy.

Gdzie można znaleźć cennik usług geodezyjnych?

Każda firma zamieszcza informacje dotyczące cen za poszczególne usługi na swojej stronie. Potrzebujesz geodety? Znajdź najlepsze oferty w sieci i skorzystaj z wiedzy specjalistów.

Jakie usługi wykonuje geodeta z Wieliczki? Previous post Jakie usługi wykonuje geodeta z Wieliczki?
Bezpieczne łączniki świecznikowe Next post Bezpieczne łączniki świecznikowe