Bezpieczeństwo użytkowników sieci powinno być priorytetem dla jej administratorów. W tym celu wykorzystuje się rozmaite zapory sieciowe, które zwiększają ochronę danych i ograniczają ryzyko ataków hakerskich. Obecnie masz do dyspozycji firewall nowej generacji – poznaj jego zalety dzięki lekturze poniższego tekstu!

Co to jest firewall?

Systemy lub urządzenia zapory sieciowej firewell (z ang. „ściana ognia”) służą do monitorowania oraz kontroli ruchu w obrębie danej sieci, który zachodzi pomiędzy jej poszczególnymi segmentami oraz z internetem. Do ich głównych zadań należy:

  • zabezpieczenie infrastruktury przed nieautoryzowanym dostępem,
  • przeciwdziałanie atakom z zewnątrz,
  • ochrona przed złośliwym oprogramowaniem.

Brak odpowiednich zabezpieczeń może więc skutkować utratą poufnych danych oraz atakiem ze strony groźnych wirusów.

Jakie zalety ma Next Generation firewall?

Nieustanny rozwój w dziedzinie rozwiązań informatycznych sprawia, że konieczne jest wdrażanie uaktualnionych  zabezpieczeń, które chronią infrastrukturę sieciową przed różnego rodzaju zagrożeniami. Obecnie coraz więcej firm i instytucji zaczyna korzystać z zapór firewall nowej generacji (NGFW), które odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników. 

Rozwiązania informatyczne typu NGFW oferują wiele przydatnych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo sieci i osób z niej korzystających. Zapewniają one dostęp do narzędzi umożliwiających zaawansowane filtrowanie treści i sprawne kontrolowanie aplikacji, które nie są zaufane. Zapory pozwalają także lepiej wykrywać potencjalne zagrożenia (np. złośliwe adresy IP) i szybko je blokować. Można je dostosować do konkretnej architektury sieciowej, przede wszystkim jej rozmiaru oraz liczby użytkowników.

Zabezpiecz swoją sieć z NGFW firewall!

Jeśli zastanawiasz się nad wdrożeniem firewalli nowej generacji w swojej firmie, skorzystaj z opcji audytu sieci! Usługa realizowana przez specjalistów pomoże w sprawdzeniu bezpieczeństwa użytkowników Twojej infrastruktury i wskaże zmiany, które koniecznie musisz wprowadzić, aby zwiększyć ochronę danych. 

Czy online można kupić wszelkie artykuły biurowe w jednym miejscu? Previous post Czy online można kupić wszelkie artykuły biurowe w jednym miejscu?
Jak korzystać z oferty firmy Mtłumaczenia? Next post Jak korzystać z oferty firmy Mtłumaczenia?