Dzieci uczą się poprzez zabawę. Dlatego warto dawać im kreatywne zabawki, które zaprojektowano z myślą o wspieraniu rozwoju maluchów. Sprawdź, jakie produkty najlepiej sprawdzają się u kilkulatków. W tym artykule znajdziesz kilka ciekawych propozycji dla chłopców i dziewczynek.

Zabawka sensoryczna i edukacyjna

Przede wszystkim warto kupować przedmioty stymulujące zmysły i zachęcające do myślenia. Dobra zabawka sensoryczna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu:

  • ma wyraziste kolory przyciągające wzrok malucha,
  • jest łatwa w chwytaniu i ma zdefiniowany, trwały kształt,
  • nadaje się do wielokrotnego użytku,
  • jest bezpieczna dla użytkowników.

Dzieci przepadają na przykład za kolorowymi pętlami motorycznymi, zestawami pacynek i drewnianymi ciężarówkami marki Goki. Warto pamiętać, że maluchy dopiero poznają świat i z dużym zainteresowaniem patrzą na życie dorosłych osób. Lubią udawać, że tak jak ich rodzice, przygotowują posiłki, kierują samochodem lub sprzątają mieszkanie. W sklepach dostępne są zabawkowe artykuły spożywcze i kuchenne, znaki drogowe i miotełki – ich zakup to niewątpliwie dobry pomysł. Najlepsze zabawki angażują kilkulatków, a zarazem uczą ich wiele na temat codziennie wykonywanych czynności i zachęcają do aktywnego uczestniczenia w życiu rodzinnym.

Myszki Maileg i zabawki magnetyczne

Prawdziwym hitem wśród małych dzieci są myszki Maileg. Urocze maskotki w kształcie zwierzątek sprzedawane są razem z ciekawymi akcesoriami. Można kupić na przykład myszkę księżniczkę w zamku, jej siostry i brata, malutkie krzesełka, stoliczek, kuchenkę do gotowania i domek dla całej rodziny. Produkty są bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu świetnie spiszą się podczas wielu godzin intensywnej zabawy. Doskonałą propozycją są także zabawki magnetyczne od marki Djeco. Ułatwiają na przykład naukę alfabetu i tworzenie pierwszych wyrazów. Ten sam producent oferuje gry karciane, drewniane puzzle, kredki ołówkowe i przybijanki z różnymi motywami.

Najlepsze akcesoria dla kilkulatków

Dzieci powinny ćwiczyć motorykę rąk i rozwijać swoją wyobraźnię. W procesie rozwoju dużą rolę odgrywa niejedna zabawka edukacyjna, dzięki której wiele umiejętności przyswaja się w formie rozrywki, bez wysiłku. Postaw na kreatywne rozwiązania od sprawdzonych producentów i wspieraj rozwój swojej pociechy.

Next post Jakie zabawki na prezent warto kupić?