Przeglądając liczne oferty sklepów z artykułami dla dzieci, można poczuć zagubienie. Jest to spowodowane dużą ilością produktów, które w gruncie rzeczy są do siebie bardzo podobne. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą sprzedawcy z pasją. Zazwyczaj sami są rodzicami i wiedzą, jakie kreatywne zabawki są najlepsze. Sprawdź, co polecają na prezent dla chłopca i dziewczynki!

Zabawka edukacyjna a wiek dziecka

Aby maluch rozwijał się prawidłowo, należy pomóc mu zaspokoić jego naturalną potrzebę poznawania świata. Jest ona widoczna już w pierwszych tygodniach życia, kiedy niemowlak z ciekawością bada różne przedmioty. Przydaje się wówczas zabawka edukacyjna, która stymuluje zmysły dotyku, słuchu oraz wzroku. Wraz z procesem dorastania chłopcy i dziewczynki chętnie sięgają po:

  • drewniane wyroby marki Goki, które gwarantują dużo frajdy i są bezpieczne już dla 2-3-latków,
  • ciekawe gry Djeco, zwłaszcza starszaki,
  • miękkie i przyjazne myszki Maileg wraz z akcesoriami,
  • zabawki magnetyczne, które odkrywają magię liter.

Trafiony prezent dla chłopca i dziewczynki, czyli jaki?

Prawdziwy wirtuoz zakupów wie, że wybieranie zabawek na prezent jest prawdziwą sztuką. By się jej nauczyć, trzeba uważnie obserwować dziecko w celu poznania jego aktualnych:

  • zainteresowań,
  • potrzeb,
  • umiejętności – fizycznych, psychicznych.

Na podstawie tych informacji łatwo wybrać kreatywną grę edukacyjną dla maluszka.

Sprawdzony sklep z zabawkami dla dzieci

Następnym krokiem jest znalezienie dobrze zaopatrzonego sklepu. Chodzi tu przede wszystkim o miejsce proponujące produkty wysokiej jakości, która idzie w parze z optymalną ilością asortymentu. Doświadczony sprzedawca oferuje artykuły znanych i zaufanych marek np. Goki, Djeco. Ich zaletą jest świetne wykonanie oraz ciekawe formy, które przyciągają uwagę dzieci.

Previous post Jakie zabawki kupić kilkuletniemu dziecku?
Next post Dlaczego warto odwiedzić sex shop?