Przedsiębiorcy muszą optymalizować koszty swojej działalności, a jednym z obszarów, które wymagają takiego działania, jest gospodarka odpadami. W wielu firmach korzysta się np. z produktów w opakowaniach, które potem trzeba gdzieś składować, zanim zostaną zutylizowane czy odebrane w tym celu przez inny podmiot. Pomocne w ułatwieniu tego zadania mogą być specjalne prasy do odpadów. Jedną z nich jest brykieciarka ślimakowa, zamieniająca w brykiet np. styropian. Poznaj ją bliżej!

Do jakich odpadów nadaje się brykieciarka ślimakowa?

Wybierając prasę do swojego przedsiębiorstwa, trzeba zwrócić uwagę na jej dobre dopasowanie do rodzaju generowanych odpadów. Inne sprzęty wybierane są do kartonów, a inne na przykład do folii, odmienne są też produkty końcowe, jakie powstają w wyniku prasowania bądź rozdrabniania materiałów. Dobra wiadomość jest zaś taka, że prasy zwykle pozwalają na poddawanie obróbce różnych surowców jednocześnie.

Brykieciarka ślimakowa nadaje się do kompresowania nawet wielkogabarytowych odpadów. Można w niej rozdrabniać styropian, EPS, folię PE czy butelki PET. Sprzęt ten będzie przydatny zwłaszcza w przypadku śmieci dużych i nieporęcznych, których składowanie na terenie zakładu nastręcza wiele trudności. Skompresowane, zyskują formę brykietu, który zajmuje niewiele miejsca, a także daje się łatwo przenosić oraz składować.

Wygodna obsługa i ekonomiczne działanie

Jeśli komuś wydaje się, że na prasy do odpadów mogą pozwolić sobie tylko zamożne podmioty, jest w błędzie, gdyż zakup takiego sprzętu szybko się zwraca. Dzięki skompresowaniu odpadów można na przykład rzadziej zamawiać usługę ich odbioru, nieraz też wymierne korzyści przyniesie oszczędność miejsca. Sam sprzęt jest zaś ekonomiczny w stosowaniu, między innymi dzięki temu, że ma wskaźnik napełnienia oraz zabezpieczenie przed pustym przebiegiem. Włączanie go wtedy gdy jest wypełniony odpadami sprawia, że każdy cykl jest wydajny. Sama obsługa jest zaś bardzo łatwa, wymaga od pracownika, który się tym zajmuje, minimum wysiłku.

Brykieciarka ślimakowa —  warto ją mieć!

Pras do kompresowania odpadów, zmniejszania ich objętości, dzięki czemu łatwiej się je składuje, jest na rynku wiele. Ważne jest, by dobrze dobrać rodzaj sprzętu do swych potrzeb, tj. rodzaju odpadów, jakie są w zakładzie generowane. W każdym przypadku będzie to opłacalna inwestycja.

Prezentacja Thermomixa w domu — czy warto się na nią zdecydować? Previous post Prezentacja Thermomixa w domu — czy warto się na nią zdecydować?
Jakie akcesoria przydadzą się do Paladynów Zachodniego Królestwa? Next post Jakie akcesoria przydadzą się do Paladynów Zachodniego Królestwa?