Mimo iż w niektórych szkółkach jeździeckich możliwe jest wypożyczenie sprzętu w celu odbycia pierwszych lekcji, to zaleca się, aby elementy ochronne były zakupione indywidualnie przez ucznia. Mowa przede wszystkim o kasku, który powinien być idealnie dopasowany do głowy właściciela, ponieważ tylko wtedy prawidłowo ochroni tę część ciała przed poważnymi urazami. Czy wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź.

Jak zmierzyć głowę podczas doboru kasku jeździeckiego?

Przed zakupem wspomnianego elementu ochronnego należy dokonać właściwych pomiarów. Jeździec powinien za pomocą metra krawieckiego zmierzyć obwód głowy tuż nad brwiami (bez ucisku czy pozostawiania luzu). Następnie uzyskany wynik należy porównać z rozmiarami podawanymi przez producentów. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się modele z regulacją, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze dopasowanie, przy czym każda marka proponuje nieco inne przedziały, dlatego zawsze trzeba sprawdzić tego typu informacje. Kask do jazdy konnej po założeniu i próbach potrząsania głową nie może spadać.

Czym kierować się przy wyborze kasku?

Dla wielu osób liczy się głównie estetyka i wygląd ochraniacza na głowę. Jest to jednak ostatnie kryterium decydujące o zakupie kasku. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • normy bezpieczeństwa (VG1 01.040 2014-12 89/686/EWG/ECC i/lub EN 1384:2017-08),
  • system wentylacji (ma szczególne znaczenie przy długich treningach),
  • idealne dopasowanie,
  • rodzaj zapięcia (najlepiej regulowane z miękkim podszyciem w okolicy brody),
  • dodatkowe elementy (m.in. odblaski do jazdy o zmroku, wstawka chroniąca potylicę, wyjmowana wkładka wewnętrzna z możliwością prania).

Gdzie kupić kask do jazdy konnej?

Podczas zakupów należy sugerować się głównie jakością wykonania, dlatego warto postawić na renomowane marki. Największy wybór kasków można znaleźć w sklepach internetowych. Po odpowiednim zmierzeniu głowy z pewnością klient nie będzie mieć problemu z zakupem właściwego modelu. Należy wspomnieć, że w razie ewentualnego niedopasowania akcesorium ochronnego sprzedawca umożliwia szybką wymianę lub zwrot.

Tarcze listkowe w pracach szlifierskich Previous post Tarcze listkowe w pracach szlifierskich
Geodezja w Szczecinie —  na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty? Next post Geodezja w Szczecinie — na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty?