Każdy jeździec (bez względu na poziom zaawansowania) powinien przede wszystkim zadbać o właściwą ochronę głowy na wypadek groźnego upadku z konia. Właściwie dobrany kask chroni przed poważnymi urazami, dlatego tego typu akcesorium jeździeckie należy zakupić w pierwszej kolejności. Sprawdź, czym kierować się podczas poszukiwań idealnego modelu.

Jaki model kasku jeździeckiego wybrać?

Można wymienić kilka podstawowych czynników, którymi należy kierować się podczas dopasowywania ochraniacza na głowę. Mowa przede wszystkim o:

  • rodzaju zapięcia (najlepiej z miękkim podszyciem),
  • regulacji rozmiaru umożliwiającej jeszcze lepsze dopasowanie kasku do obwodu głowy,
  • dodatkach (m.in. elementy odblaskowe, wstawka ochronna przy potylicy),
  • wyposażeniu w system wentylacji,
  • obowiązujących normach bezpieczeństwa (VG1 01.040 2014-12 89/686/EWG/ECC i/lub EN 1384:2017-08).

Wybierając kask do jazdy konnej, warto również wziąć pod uwagę styl uprawianego jeździectwa. Nieco inny model przyda się osobom trenującym wyczynowo i biorącym udział w pokazach czy zawodach, a odmienny produkt sprawdzi się w przypadku hobbystów jeżdżących głównie w terenie.

Jak dopasować rozmiar kasku?

Kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie produktu jest oczywiście odpowiednie dopasowanie modelu do głowy jeźdźca. Należy więc zmierzyć obwód mniej więcej na wysokości brwi i uzyskany wynik porównać z informacjami udostępnianymi przez producentów kasków. Po włożeniu i zapięciu wybranego akcesorium warto energicznie potrząsnąć głową, by sprawdzić, czy zamówiony model nie powoduje dyskomfortu lub nie zsuwa się na oczy. 

Gdzie dostępny jest największy wybór kasków?

Dla większości osób poza kwestiami bezpieczeństwa liczy się także wygląd wybieranego akcesorium jeździeckiego chroniącego głowę. Bogactwo kolorów i wzorów czeka na klientów w sklepach internetowych, gdzie sprzedawcy służą doradztwem, dopasowując styl wykonania kasku do indywidualnych preferencji zamawiającego. Warto zaznaczyć, że w przypadku nietrafienia m.in. z rozmiarem klient zawsze ma możliwość odesłania lub wymiany produktu.

Tarcze listkowe w pracach szlifierskich Previous post Tarcze listkowe w pracach szlifierskich
Geodezja w Szczecinie —  na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty? Next post Geodezja w Szczecinie — na co zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty?