Choć mową Szekspira w Polsce wiele osób posługuje się na wysokim poziomie – także w piśmie – to są sytuacje, gdy trzeba sięgnąć po pomoc licencjonowanego specjalisty. Uwierzytelnione tłumaczenia są niezbędne w wielu okolicznościach. Jakich? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go teraz!

Tłumaczenie dokumentów urzędowych

Urzędowym językiem w RP jest polski. To oznacza, że urzędnicy obsłużą interesantów tylko w ojczystej mowie, a dokumenty, aby były rozpatrywane przez organy państwowe czy samorządowe, muszą być napisane po polsku. Zatem jeśli np. jakaś sprawa toczy się w polskim sądzie, a pisma, które chcesz przedłożyć jako dowody w rozprawie, są napisane po angielsku – konieczny będzie stosowny przekład. Co istotne – nie możesz wykonać tego sam. Musi to zrobić działający np. w Poznaniu, Szczecinie czy Katowicach tłumacz przysięgły angielskiego . To osoba zaufania publicznego, poświadczająca swoją pieczątką, że przekład jest zgodny z oryginałem.

Przekłady dokumentacji medycznej

Jeśli np. przenosisz się z leczeniem za granicę – będziesz potrzebował solidnego tłumaczenia dokumentacji medycznej. Tylko wtedy lekarz będzie mógł podjąć skuteczne leczenie, bez konieczności przeprowadzenia wcześniej przebytej przez pacjenta diagnostyki. Tłumacz przysięgły angielskiego, dzięki rozległej wiedzy i często konsultacji ze specjalistami z branży medycznej, stworzy dokładne tłumaczenie, niepozostawiające wątpliwości i pozwalające na rozpoczęcie efektywnej terapii.

Zawsze, gdy potrzebujesz profesjonalnej translacji

Sprawy urzędowe, przed sądem, a także związane z przeniesieniem leczenia za granicę to tylko część sytuacji, gdy potrzeba tłumacza przysięgłego angielskiego. Jego usługi przydają się też w wielu innych sytuacjach, w tym np. przy wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Najlepiej sam sprawdź, jaki zakres usług może zaproponować taki specjalista.

Previous post Mieszkania w Trójmieście — rynek pierwotny czy wtórny?
Next post Aranżacja wnętrz – dlaczego warto wybrać fototapety?