Żywy ogień w domowym palenisku to rewelacyjny sposób na ocieplenie wnętrza mieszkania. Wkłady kominkowe cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na fakt, że umożliwiają ogrzanie przestrzeni – stanowią również jej piękne uzupełnienie. Sprawdź już teraz, do jakich aranżacji pasują najlepiej.

Kominki narożne – nowoczesna elegancja

Popularnym trendem w ostatnich latach jest minimalizm. W takich wnętrzach stawia się przede wszystkim na największą funkcjonalność i rozjaśnienie. Wielu osobom jednak kojarzą się one z chłodem i zbytnim wysublimowaniem. Na szczęście nowoczesne kominki potrafią skutecznie przełamać to wrażenie.

Ciepłe światło płomieni sprawia, że cały pokój staje się dużo przytulniejszy. Sam wkład kominkowy może już stanowić kolorystyczne przełamanie, zupełnie zmieniając odbiór aranżacji. A to nie wszystko – taki dodatek rewelacyjnie wpasuje się także do pokojów utrzymanych w innych nurtach nowoczesności – czy to skandynawskim, włoskim, czy nawet eklektycznym.

Narożne paleniska do klasycznych wnętrz

O tym, jak w danym miejscu będzie wyglądał kominek, decyduje wykończenie wokół niego. We wnętrzach nawiązujących do industrializmu świetnie się zgra np. z betonem architektonicznym. Jeśli jednak zdecydujesz się zamontować go przykładowo w salonie zachowanym w rustykalnym duchu – wystarczy obłożyć powierzchnię wokół niego licówką gipsową. Uzyskasz wówczas niesamowity efekt, w tym nieoczywistą grę świateł, jaka z pewnością będzie zapierać dech w piersi. Kominki narożne znakomicie pasują też do typowo klasycznych, w tym angielskich, aranżacji.

Czy warto zainwestować w kominek?

Jest wiele powodów przemawiających za taką inwestycją. Wkłady kominkowe narożne wykorzystują nowoczesne rozwiązania, pozwalające palić w nich nie tylko zwykłym drewnem, ale i np. pelletem, co umożliwia tańsze ogrzewanie przestrzeni. Najważniejszy jednak pozostaje klimat, jaki rozwiązanie to wnosi do pomieszczeń. Warto więc zastanowić się nad takim zakupem.

Previous post Tablica kredowa magnetyczna — zastosowanie
Next post Czy możliwe jest wykonanie kart plastikowych z ekologicznych materiałów?