Dobierając odzież, a zwłaszcza obuwie do pracy, szczególnie fizycznej, trzeba kierować się wieloma względami. Takie produkty muszą zapewniać skuteczną ochronę przed wszelkimi negatywnymi czynnikami, z jakimi pracownik może mieć do czynienia, ale bardzo ważny jest też komfort. Sprawdź, jak dobrać buty robocze, by dobrze pełniły swoją funkcję, a jednocześnie zapewniały wygodę podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Jaki stopień ochrony jest potrzebny?

Odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep z odzieżą i obuwiem roboczym, można przekonać się, że dostępne są produkty przeznaczone dla konkretnych zawodów, typów prac oraz do użytku w określonych warunkach. Pozwala to idealnie dobierać elementy wyposażenia pracownika do czynników, z jakimi będzie miał styczność. W przypadku obuwia jest to szczególnie ważne, ponieważ stopy są częścią ciała najmocniej narażoną na dyskomfort, zagrożenia oraz obciążenie — masą człowieka. Wygoda musi zatem stać na równi z bezpieczeństwem. W przypadku, gdy stopy pracownika są wystawione na urazy mechaniczne związane z upadkiem na nie ciężkich przedmiotów czy przygnieceniem niezbędne będą modele szczególnie solidne, o twardych noskach, nawet wzmacnianych metalem. Gdy jednak takie zagrożenia w miejscu pracy nie występują, a przy tym szczególnie liczy się wygoda, w dodatku jest ciepło, lepszym wyborem będą lekkie buty robocze. Obuwie, którego ciężar jest nieodczuwalny, będzie gwarancją komfortu nawet podczas wielogodzinnego wykonywania obowiązków, a jeśli wybierze się wariant oddychający, będzie można zapomnieć też o nadmiernym poceniu się stóp.

Lekkie buty — idealne na upały

Pracownicy fizyczni mogą w czasie upałów czy podczas pracy w nagrzanych pomieszczeniach rezygnować z niektórych części garderoby, by zapewnić sobie komfort termiczny, jednak w przypadku butów nie jest to takie łatwe. Praktycznie niemożliwe jest pełnienie obowiązków w sandałach czy innym odkrytym obuwiu. W takich przypadkach także świetnie sprawdzają się modele o lekkiej konstrukcji, które zapewniają przewiew i nie dopuszczają do przegrzewania się stóp oraz odparzeń. Co istotne, oddychające mogą być nawet buty o wysokich cholewkach.

Odpowiednie obuwie — gwarancja wygody i bezpieczeństwa

Wybierając buty do pracy, trzeba wziąć pod uwagę wiele ich cech, także stopień wytrzymałości, jednak kluczowe są takie aspekty jak wygoda i bezpieczeństwo. Wyroby dobrych producentów zapewnią to z łatwością.

Previous post Szambo betonowe — zalety i wady
Next post Badanie jakości powietrza w budynku – na czym polega?