Jakie produkty można znaleźć w sklepach? Zastanawiasz się, jakie rodzaje zegarków są dostępne? Sprawdź, czym wyróżniają się najpopularniejsze mechanizmy. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze czasomierza i co proponują najlepsze marki. Poznaj sposób działania napędu kwarcowego, automatycznego i solarnego.

Modele kwarcowe, mechaniczne i automatyczne

Jednym z najpopularniejszych rodzajów produktów są zegarki automatyczne i kwarcowe. Działanie drugiego wariantu opiera się na połączeniu kryształu kwarcu z baterią. Wyróżnia się bardzo wysoką dokładnością i niewielką granicą błędu, która wynosi zaledwie dziewięć sekund różnicy na miesiąc. Inne modele czasomierzy tę granicę mają na poziomie nawet dwudziestu sekund. Sprawia to, że mechanizm kwarcowy jest najchętniej wybierany przez wymagających klientów i prestiżowe marki. Ciekawą propozycją są jednak również modele automatyczne, które napędza się poprzez sam ruch ręki. Znajduje się w nich specjalistyczna sprężyna. Jeśli czasomierz leży nieużywany przez długi czas, traci energię potrzebną do odmierzania czasu. Podobne działanie wykazują zegarki mechaniczne. Wyposażone są w profesjonalny wirnik, który wprawia wskazówki w ruch.

Mechanizm solarny i smartwatche

Kolejnym typem są zegarki solarne. Bazują na energii słonecznej i są najnowszą propozycją od zegarmistrzów. Co ciekawe, po naładowaniu są w stanie działać nieprzerwanie przez sześć miesięcy. Klienci doceniają je za brak konieczności wymiany baterii i samoistne napędzanie wskazówek. Następnym rozwiązaniem są smartwatche, które gwarantują wiele funkcji. Nie tylko pokazują czas, ale też łączą się z innymi urządzeniami mobilnymi. Ładuje się za pomocą ładowarki.

Nowoczesne zegarki

Na rynku znajduje się wiele modeli czasomierzy. Postaw na mechanizm automatyczny, a nie będziesz potrzebować baterii. Wybierz produkty kwarcowe, jeśli zależy Ci na największej precyzji wskazywania czasu.

Previous post Szkiełko w zegarku – jakie wybrać?
Next post Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?