Świetliki cieszą się dużym zainteresowaniem – pomagają stworzyć przytulne wnętrze poddasza zaaranżowanego jako np. sypialnia czy gabinet. Na ich temat jednak krąży niemało historii. Które z nich są prawdą, a które mitem? O tym dowiesz się z artykułu poniżej. Przeczytaj go i poznaj kilka faktów oraz legend na temat okien dachowych!

Kilka mniejszych okien to lepsze rozwiązanie niż jedno duże – fakt

Jedno duże okno na strychu daje sporo światła, ale zwykle na ograniczonym obszarze. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku świetlików w różnych punktach. Dzięki temu promienie słoneczne rozchodzą się bardziej równomiernie, doświetlając pomieszczenie.

Na oknach dachowych nie da się zamontować moskitier – mit

Wiele osób nie wyobraża sobie nawet montażu moskitiery w takim miejscu. To jednak nie oznacza, że nie da się tego zrobić! Okna dachowe jak najbardziej mogą być zabezpieczone przed wlatywaniem insektów do pokoju. Siatkę jednak montuje się najczęściej na wewnętrznych krawędziach wnęki i może być np. opuszczana.

Przez okno dachowe ucieka ciepło – fakt

Każdy element stolarki otworowej, szczególnie przeszklony, stanowi mostek termiczny. Jednak dzięki nowoczesnej technologii przez wysokiej jakości świetliki nie ucieka więcej energii cieplnej niż przez zwykłe modele. Dlatego warto wybierać produkty od dobrych firm.

Okno dachowe nie zapewni widoku na zewnątrz – mit

Wiele w tym przypadku zależy od typu okna oraz od tego, na jakiej wysokości zostało zamontowane. Prawidłowo zainstalowane jednak pozwala swobodnie wyglądać na zewnątrz. I to bez wspinania się na palce!

Warto zainwestować w okna dachowe!

To ledwie część mitów i faktów, jakie warto znać o tych elementach stolarki otworowej. Aby cieszyć się pełną funkcjonalnością, trzeba jedynie pamiętać, aby okna dachowe pochodziły od sprawdzonych firm. Jeśli więc stoisz przed takim wyborem – sprawdź przede wszystkim oferty doświadczonych producentów.

Previous post Tablica kredowa magnetyczna — zastosowanie
Next post Czy możliwe jest wykonanie kart plastikowych z ekologicznych materiałów?