Woda opadowa, szczególnie w mieście, musi być sprawnie odprowadzana do systemu kanalizacji burzowej. Tyczy się to zwłaszcza obiektów, gdzie występuje poważne ryzyko podtopienia, a co za tym idzie – powstania szkód. Do tego celu służą m.in. koryta odwodnieniowe. Dowiedz się więcej na ich temat poniżej.

Czym są koryta odwodnieniowe?

To część systemu odwodnień liniowych. Koryta odwodnieniowe mają kształt umożliwiający sprawne odprowadzanie i samooczyszczanie wody. Produkuje się je z różnych materiałów, w tym rozmaitych mieszanek betonu, a także tworzyw sztucznych.

Tego typu elementy infrastruktury wykorzystywane są szeroko w miejskiej i przemysłowej zabudowie. Montuje się je m.in. w chodnikach, ścieżkach rowerowych, garażach i na parkingach. Nierzadko można je spotkać w fabrykach czy przejściach podziemnych. Innymi słowy – wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko gromadzenia się wody i jest potrzeba jej sprawnego usuwania.

Zadania koryt odwodnieniowych

Podstawowe zadanie tych elementów to zbieranie wody opadowej lub roztopowej, jednak to nie wszystko. Koryta odwodnieniowe, obok tego, że chronią różne obiekty przed zalaniem, to chronią też przed powstawaniem kałuż czy błota, jakie mogłyby utrudnić funkcjonowanie mieszkańców miasta czy pracowników danej firmy.

Zalety koryt odwodnieniowych

Poza powyżej wskazanymi atutami tych produktów warto wspomnieć, że:

  • poprawiają estetykę nawierzchni,
  • są odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych i chemicznych,
  • nie sprawiają problemów w konserwacji i czyszczeniu,
  • mają różne klasy obciążenia (w tym dostosowane do ciężkich pojazdów).

Koryta odwodnieniowe – gdzie kupić?

Tego typu produkty dostępne są w ofercie różnych firm. Najlepiej jednak wybierać te pochodzące od sprawdzonych dostawców, którzy są w stanie zapewnić modele dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Wielu producentów takich systemów oferuje bezpośrednią sprzedaż i profesjonalne doradztwo przy doborze.

Dlaczego warto wybrać podpory Piher? Previous post Dlaczego warto wybrać podpory Piher?
Układanie paneli i parkietów – jak wykonać prace krok po kroku? Next post Układanie paneli i parkietów – jak wykonać prace krok po kroku?