Sposób urządzania łazienki na przestrzeni ostatnich lat mocno się zmienił. Nie jest to już pomieszczenie czysto funkcjonalne, wiele osób aranżuje prawdziwe pokoje kąpielowe, dbając o dekoracje i inne elementy mające znaczenie nie tylko praktyczne. Czy półki łazienkowe są w takich aranżacjach niezbędne? Sprawdź!

Po co półki łazienkowe?

W pomieszczeniu tym potrzeba przechowywać wiele rzeczy, na czele z środkami higienicznymi i kosmetykami. Potrzebne jest też jednak miejsce na chemię domową, służącą do sprzątania. Wiele z takich przedmiotów przechowuje się w zamkniętych szafkach, co ma na celu zachowanie estetycznego wyglądu przestrzeni, ale też ochronę właściwości tych produktów przed m.in. wysoką temperaturą, jaka panuje w tym pomieszczeniu przede wszystkim podczas kąpieli.

Półki łazienkowe, zwykle zawieszane na ścianach, także bardzo się przydają. Stawiają na nie przede wszystkim osoby dbające o ergonomię, chcące zapewnić sobie na przykład wygodne sięganie po kosmetyki i inne akcesoria w czasie kąpieli —  wówczas półkę umieszcza się pod prysznicem. Montowane w innych miejscach na ścianie, akcesoria takie również zapewniają wygodne sięganie po potrzebne przedmioty, jak też oszczędzają przestrzeń. Mając kawałek wolnej ściany, choćby w pobliżu lustra, można znakomicie go zagospodarować, unikając zagracania podłogi. Pozwoli to też zachować minimalistyczny charakter łazienki, na czym obecnie zależy wielu osobom.

Różne rodzaje półek

Wybierając takie regały, warto dbać między innymi o łatwość zachowania ich w czystości, co zapewni prosta budowa, pozbawiona zakamarków, a także gładka powierzchnia. Pod prysznic warto wybierać półki, z których łatwo ścieknie woda. Świetną opcją dla osób chcących stworzyć w swej łazience strefę relaksu będzie półeczka z podstawkami na świece, idealna do umieszczenia na brzegu wanny. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort większe niż w przypadku ustawiania świec bezpośrednio na niej.

Wybierz odpowiednią półkę

Regały łazienkowe, choćby najmniejsze, mieszczące np. tylko dwie butelki z kosmetykami, to praktyczne rozwiązanie, z jakiego nie warto rezygnować. W dodatku produkty takie mogą mieć niezwykle atrakcyjny wygląd —  wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę. Świetnie prezentują się minimalistyczne modele z satynowym wykończeniem, w dodatku często mają mniej typowe kolory, np. czarny zamiast klasycznej bieli.

Stoły, krzesła, ławki szkolne — wybierz je dobrze! Previous post Stoły, krzesła, ławki szkolne — wybierz je dobrze!
Jakie są korzyści z kupowania artykułów biurowych w sklepach internetowych? Next post Jakie są korzyści z kupowania artykułów biurowych w sklepach internetowych?