Chcąc dokonać montażu przesłon okiennych, trzeba zastanowić się, czego się od nich oczekuje i na tej podstawie wybrać odpowiednie rozwiązanie. Możliwych opcji jest zaś wiele. Wybrać można np. między roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, czyli elewacyjnymi. Poznaj zalety tych drugich.

Rolety zewnętrzne czy przesłony wewnętrzne?

Przesłony wewnętrzne mają liczne zalety, między innymi występują w wielu wariantach. To żaluzje, rolety, plisy czy verticale, wykonywane z różnych materiałów, nieraz bardzo dekoracyjne. Wśród nich można też znaleźć bardzo tanie rozwiązania, jak papierowe rolety. Wersje elewacyjne, czyli zewnętrzne, postrzegane są jako znacznie kosztowniejsze i przez to nie dla wszystkich dostępne, warto jednak pamiętać, że, wykonywane z tworzyw sztucznych albo metalu, są znacznie trwalsze, a także skuteczniejsze. W dodatku chronią nie tylko przed słońcem. Zatrzymują też hałas, zmniejszają współczynnik przenikania ciepła, dbają zatem o komfort cieplny także zimą, a nawet w pewnym stopniu chronią przed włamaniami. Mają zatem zalety, jakich przesłony wewnętrzne nie zapewniają, wobec czego inwestycja w nie zdecydowanie się opłaca.

Kiedy warto postawić na takie przesłony?

Na chętnie montowane między innymi w Poznaniu rolety zewnętrzne warto postawić wtedy gdy pożąda się ochrony szerszej niż tylko przed słońcem, jak i wówczas, gdy ochrona przed nim ma być naprawdę skuteczna. Takie rolety są w stanie całkowicie zaciemnić pomieszczenia, co będzie ważne np. dla osób pracujących na nocne zmiany i śpiących w dzień. Papierowe rolety wewnętrzne czy plisy z tkanin tylko ograniczają dopływ światła, nie są w stanie zapewnić całkowitych ciemności.

To samo dotyczy ochrony przed hałasem —  jest ona bardzo skuteczna, podczas gdy przesłony wewnętrzne nie zapewniają jej w żadnym stopniu. Co więcej, solidne rolety elewacyjne zimą chronią przed uciekaniem ciepła. Ich montaż pozwala zatem zapewnić sobie oszczędności na klimatyzacji oraz ogrzewaniu. Są też doskonałym dodatkowym zabezpieczeniem budynku.

Wybierz dobrze!

Kwestia zasadności zainwestowania w takie rozwiązanie nie ulega dyskusji. Trzeba jeszcze tylko dobrze wybrać typ rolet —  natynkowe lub podtynkowe.

Praca na produkcji w Niemczech dla par — czy jest możliwa? Previous post Praca na produkcji w Niemczech dla par — czy jest możliwa?
Ekologiczne i ekonomiczne systemy ogrzewania wody – solary Next post Ekologiczne i ekonomiczne systemy ogrzewania wody – solary