Remont łazienki wiąże się z dosyć wysokim kosztem, dlatego większość osób dobiera wysokiej jakości materiały, które sprawdzą się na wiele lat użytkowania. Jednak poza widocznymi elementami, takimi jak płytki, armatura czy oświetlenie, warto także pomyśleć o właściwym dopasowaniu niezbędnych elementów zabudowanej instalacji, które znacząco wpływają na komfort korzystania z umywalki, wanny czy prysznica. Czy wiesz, jak dobrać odpowiedni rodzaj syfonu do łazienki? Sprawdź już teraz!

W jakim celu oraz gdzie montowane są syfony?

Tego rodzaju rury są instalowane w kuchni pod zlewem lub w łazience w celu bieżącego odprowadzania zużytej wody oraz zatrzymywania nieprzyjemnych zapachów, które wydobywają się ze ścieków. Dzięki zbiornikowi z wodą czyste powietrze nie ma możliwości wymieszania się z powstałymi w kanalizacji szkodliwymi gazami. 

Można wyróżnić syfon:

  • wannowy (samoczyszczący lub model czyszczony od góry),
  • umywalkowy (pionowy — butelkowy oraz rurowy),
  • brodzikowy,
  • montowany przy pralce. 

Kluczowe jest, aby domownicy na bieżąco czyścili dostępną instalację wraz z udrażnianiem syfonu. Na rynku można znaleźć wiele środków stosowanych właśnie podczas typu czynności. Należy jednak dopasować preparat do materiału, z którego zostały wykonane użytkowane rury.

Z czego składa się każdy syfon?

Budowa tego typu elementów różni się głównie rodzajem montowanego syfonu. Podstawowe części to rury łączące (z umywalką oraz kanalizacją), zbiornik z wodą, kołnierz maskujący, nakrętki i uszczelki. Produkty mogą zostać wykonane z różnych materiałów, m.in. wytrzymałego i odpornego na detergenty tworzywa PVC oraz elegancko prezentującej się miedzi (doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach w stylu loftowym). Ponadto klienci mają do wyboru biały oraz czarny syfon (montowany zwykle w niezabudowanych instalacjach). 

Czym kierować się podczas wyboru syfonu?

Najważniejsze, aby cała instalacja była dopasowana do wolnej przestrzeni, gdzie będzie zamontowana. Na rynku można znaleźć syfony różniące się wielkością, a także kształtem, dlatego nawet niewielka ilość dostępnego miejsca nie powinna stanowić problemu podczas zakupu produktu. Największy wybór można znaleźć w internecie, jednak przed złożeniem zamówienia zawsze warto przeczytać opinie innych klientów na temat jakości oraz skuteczności danego akcesorium. 

Dlaczego transport kabotażowy cieszy się popularnością? Previous post Dlaczego transport kabotażowy cieszy się popularnością?
Jakie mają zastosowanie pompy szlamowe? Next post Jakie mają zastosowanie pompy szlamowe?