Obecnie istnieją różne sposoby na rozwiązanie problemu gospodarowania odpadami, zarówno stałymi, jak i ciekłymi, czyli ściekami. Niezwykle ważne jest, by postępować zgodnie z przepisami prawa, co ma na celu ochronę środowiska — kwestia ta, ze względu na jego postępującą degradację, jest nagląca. Czy budowa szamba betonowego wpisuje się w działania ekologiczne i czy jest opłacalna? Sprawdź!

Budowa szamba —  dla kogo?

Wydaje się, że rozwiązanie, jakim jest posiadanie przydomowego, wkopanego w ziemię zbiornika na nieczystości płynne, przeszło już do lamusa, głównie ze względu na coraz większy zasięg miejskich i gminnych sieci kanalizacji. Nie jest to jednak do końca prawda. Przyłącza można dokonać na terenach miejskich i wiejskich, jednak obecnie wiele osób buduje swoje domy w odległych miejscach, szukając ciszy i spokoju. To głównie w takich sytuacjach podejmuje się decyzję o skorzystaniu z rozwiązania, jakim jest szambo betonowe , często w oczekiwaniu na pociągnięcie do danego miejsca sieci kanalizacji. Nie zawsze jednak jest to opcja tymczasowa, gdyż nie da się ukryć, że posiadanie przydomowego szamba ma wiele zalet. Jest to dogodne między innymi dla osób ceniących sobie swobodę. Mając pojemnik na ścieki na posesji, można zachować niezależność od podmiotów obsługujących kanalizację publiczną i np. nie martwić się o podwyżki.

Opłacalne czy nie?

W wielu przypadkach posiadanie szamba to także realne oszczędności. Koszty wszystkich usług rosną, tak samo może być w przypadku cen odprowadzania ścieków do sieci publicznej. Mając szambo i korzystając z usług firm asenizacyjnych, można wybierać pośród różnych ofert, by znaleźć dla siebie najkorzystniejszą, czyli wiążącą się z niskimi stawkami wywozu nieczystości. W dodatku z takich usług można korzystać rzadko — wystarczy postawić na większy pojemnik. Co prawda koszty wywozu ścieków liczone są przede wszystkim od ich ilości, ale do ceny dodaje się też koszt samego transportu. Im zatem rzadziej zamawia się taką usługę, tym więcej można zaoszczędzić.

Szambo betonowe — sposób na oszczędności

Tego rodzaju inwestycja jest tym bardziej opłacalna, że bez trudu można znaleźć na rynku ofertę producenta mającego tanie zbiorniki. W dodatku są one wykonywane w taki sposób, by były maksymalnie trwałe. Rozwiązanie to zatem na pewno jest warte uwagi.

Previous post Jak wygląda kompletna wyprawka dla noworodka?
Next post Lekkie buty robocze — warto czy nie?