Nauczyciele podczas codziennej pracy wykorzystują przeróżne materiały dydaktyczne, starając się zaciekawić uczniów. Kiedyś w szkołach posługiwano się głównie zielonymi tablicami, na których pisano kredą. Ścieranie tego typu powierzchni było trudne i czasochłonne, a na podłodze gromadziła się spora ilość pyłu kredowego. Sprawdź, jakie suchościeralne tablice są obecnie używane w placówkach edukacyjnych.

Najważniejsze zalety tablicy kredowej 

Tego typu produkt jest znany oraz prosty w użyciu. Wystarczy posłużyć się kredą w dowolnym kolorze, aby nanieść na powierzchnię tekst czy rysunek. Z kolei ścieranie odbywa się przy pomocy ściereczki lub gąbki namoczonej w wodzie. Najczęściej tablica kredowa jest wykorzystywana podczas lekcji w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Ponadto producenci oferują mniejsze modele, które są przeznaczone do użytku domowego. 

Zastosowanie tablicy magnetycznej

Drugi z proponowanych produktów cechuje możliwość przytwierdzania do powierzchni dowolnych obrazków czy zdjęć za pomocą specjalnych magnesów. Model jest wykorzystywany zarówno w placówkach oświatowych, jak i biurach podczas organizowanych szkoleń, prezentacji oraz konferencji. Tutaj również można pokusić się o zamówienie tablicy w wersji mini do domu, aby przywieszać na tablicy plany tygodniowe, notatki dla pozostałych domowników, wspólne zdjęcia oraz rysunki najmłodszych członków rodziny.

Który produkt wybrać?

Okazuje się, że klient wcale nie musi zastanawiać się nad wyborem pomiędzy tradycyjną tablicą suchościeralną a modelem magnetycznym. Obecnie na rynku dostępne są bowiem artykuły do domu, szkoły czy biura, w których wykorzystano zarówno funkcje tablicy klasycznej, jak i magnetycznej. To idealne rozwiązanie, pozwalające jeszcze lepiej oraz ciekawiej prowadzić zajęcia dla uczniów czy współpracowników.

Previous post „Płyta OSB 18 – uniwersalny materiał na podłogę, dach… „
Next post Kominki narożne – idealne uzupełnienie różnych aranżacji