Nauczanie polega nie tylko na wyjaśnianiu, ale też pisaniu i rysowaniu. Zdecydowana większość osób jest tzw. wzrokowcami, uczącymi się właśnie poprzez treści wizualne. Do niedawna w placówkach edukacyjnych wykorzystywano tradycyjny model tablicy. Użytkowanie takiego artykułu było proste, jednak wyczyszczenie często sprawiało niemałe problemy. Dziś klasyczne modele zastąpiono tablicami magnetycznymi. Sprawdź, gdzie jeszcze tego typu produkty są używane na co dzień.

Szerokie zastosowanie magnetycznych tablic kredowych

Najczęściej produkty są wykorzystywane przez nauczycieli podczas prowadzonych zajęć. Powierzchnia magnetyczna pozwala na urozmaicenie lekcji poprzez przywieszenie zdjęć czy rysunków. Tablica kredowa magnetyczna może być stosowana również w:

  • lokalach gastronomicznych (do informowania klientów o dziennym menu czy obowiązujących promocjach),
  • biurach (podczas prowadzonych spotkań i szkoleń z pracownikami),
  • domu (do pozostawiania notatek bliskim oraz przyczepiania wspólnych zdjęć).

Jak prawidłowo używać suchościeralnej tablicy?

Zapewne każdy pamięta o sporej ilości pyłu, który gromadzi się podczas używania modelu kredowego. Na szczęście na rynku istnieją specjalne markery do tablicy o różnych kolorach. Produkty są wygodne w użyciu, nie kruszą się oraz mają bezpieczny skład (bez szkodliwego xylenu). Powierzchnia powinna być regularnie ścierana przy użyciu szmatki lub gąbki, a co jakiś czas warto zastosować środek odtłuszczający.

Tablica kredowa — nie tylko w szkołach

Jak się okazuje, tego typu artykuły cieszą się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli przeróżnych branż. Co więcej, tablica suchościeralna może też być z powodzeniem wykorzystywana w domu. Klienci mają możliwość zamówienia produktu na wymiar lub wyboru gotowej tablicy. Producenci proponują modele do powieszenia lub ze stelażem do postawienia.

Previous post „Płyta OSB 18 – uniwersalny materiał na podłogę, dach… „
Next post Kominki narożne – idealne uzupełnienie różnych aranżacji