Słodkie przekąski, bez jakich wiele osób nie wyobraża sobie życia, mają bardzo złą sławę. Jak wiadomo, w cukierkach czy ciastkach praktycznie nie ma wartościowych składników, są one jedynie tzw. pustymi kaloriami, a przy tym źródłem wielu szkodliwych składników, jak tłuszcze utwardzane czy, oczywiście, cukier. Czy jednak zawsze to, co pyszne, musi być niezdrowe? Okazuje się, że nie! Dowiedz się na ten temat więcej.

Czy zdrowe słodycze istnieją?

Osoby niemogące obyć się bez czekolady, chrupiących ciasteczek czy innych łakoci wcale nie muszą się na to silić. Tak samo rodzice mogą podawać swym dzieciom smakołyki, mając jednocześnie pewność, że nie zaszkodzą ich zębom i wadze. Trzeba tylko wiedzieć, jakie produkty wybierać. Zdrowe słodycze jak najbardziej istnieją, a co więcej, można je kupować w formie gotowej, jak i przyrządzać samodzielnie, każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Kto lubi eksperymentować w kuchni, może na przykład upiec owsiane bądź pełnoziarniste ciasteczka z dodatkiem wysokiej jakości czekolady (najlepiej gorzkiej), kakao, suszonych owoców, orzechów czy ziaren. Są pyszne, chrupiące oraz wartościowe, zawierając na przykład błonnik i magnez. Zdrowe słodycze to też wyroby pozbawione białego cukru, słodzone na przykład miodem czy ksylitolem.

Przekąski w sklepie ze zdrową żywnością

Mając pewien talent kulinarny, można zdecydować się na wykonywanie słodkich smarowideł do pieczywa, na przykład wegańskich, opartych na owocach, a także batonów. Wygodniej jednak jest sięgać po gotowe przekąski, trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać, by były wartościowe. Dobry sklep ze zdrową żywnością zaoferuje wiele takich wyrobów, idealnych dla dorosłych i dzieci. To na przykład bezglutenowe pianki w różnych smakach, owocowe żelki, wzbogacone o witaminy, batony czy ciastka z orzechami —  włoskimi, laskowymi, pistacjowymi czy arachidowymi. Warto je wybierać — dla smaku i zdrowia!

Jak zbudowane są dachy wielkopowierzchniowe? Previous post Jak zbudowane są dachy wielkopowierzchniowe?
Czy warto kupić zabawkę ogrodową dla dzieci? Next post Czy warto kupić zabawkę ogrodową dla dzieci?